Zawieszanie się kompa

Mam taki dylemat od kilku dni.Wydaje mi się ze procesor zbyt się grzeje.Wiem, że brakuje specjalnego żelu pomiędzy nim a radiatorem.Wcześniej jednak nie było tego problemu, a tak już mi działał komp od miesięcy.Sprawdziłem i ma temperaturę pracy ok 72 stopni.Czy to normalna temperatura ,a jak nie to jaka powinna byc?

Sprawdź temperatury everestem ultimate

W programie komputer->czujnik

PS Wcześniej może nie było problemu, bo było chłodniej

PS2 Ten żel to pasta termoprzewodząca.

no sprawdziłem i jest 36 stopni .tak chyba normalnie.

A cała reszta? Mierzysz w stresie, czy w idle?

Intel Celeron 2333 ,80GB Samsung 1024MB PC3200 DDR SDRAM ,ASRock P4VT8+ 5PCI 1AGP Radeon X1950 PRO 512MB Proxim wifi PCI abg , AverMedia tuner ,Trust 570W PRO PSS DUAL FAN ,XP home

Płyta 54*

Procesor 36*

HDD 44*

Trochę płyta się grzeje (chipset). Wyczyść komputer z kurzu, poukładaj kable, możesz zamontować dodatkowe wiatraki.

Co do wieszania, sprawdź napięcia (najlepiej miernikiem) oraz pamięć, np programem Memtest86

No fakt ,dawno go nie odkurzałem, a kurzem aż “pluje” z wiatraków bo widzę po ścianie za nim :slight_smile: Jutro konserwacja nadajnika" .Jak się poprawi dam znac.Kupie też tą pastę i może jakiś dodatkowy wiatrak by ział na płytę.Dzięki

Wiatrak z przodu zasysający i ewentualnie drugi z tyłu, u góry wyciągający powietrze wystarczy. Ale głównie pozbądź się kurzu.