Zawieszanie się komputera, bluescreen, sygnały dźwiękowe BIOS

Wszystkie zdarzenia poniżej miały miejsce tylko i wyłącznie podczas grania w gry.

Komputer zawiesza się. Na przykład podczas grania w cs:go, ekran z czasem coraz częściej(nawet do 1 razu na grę 35min) nagle robił się czarny (podczas tego cały czas słyszałem co koledzy mówią na tsie, a czasami nawet samą grę) i nie dało się zminimalizować alt tabem, a ctrl+alt+delete działał zazwyczaj z znacznym opóźnieniem(jakieś 5-10 sekund po kliknięciu). Po odczekaniu 1-4min gra wracała do normy.

BIOS zaczął dawać sygnały dźwiękowe (3 rodzaje). Sprawdziłem co oznaczają wszystkie te sekwencje sygnałów dźwiękowych i okazało się, że wszystkie mają związek z pamięcią RAM.

Wyskoczył mi Bluescreen (1 raz) kod błędu to: 0x1000007E (SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED_M)

Pamięć RAM przeskanowałem programem Memtest86, skanowanie nie wykazało żadnych błędów.

Na forach wyczytałem, że ten kod błędu może mieć też związek z dyskiem. Więc użyłem programu CristalDiskInfo Screen:

Dodatkowe informacje:
-Komputer mam 7 lat (i kupiony był używany)
-temperatury sprawdziłem speedfanem i są w normie
-możliwe, że od jakiegoś czasu komputer działa nieco wolniej/łapie małe zwiechy, ale tak mi się tylko wydaje nie wiem :smiley:
-Moja pamięć RAM:
Przechwytywanie1
-Mój procesor:
procek

Czy problemem na pewno jest RAM (Memtest nic nie wykazał, a nie chcę na marno wydawać pieniędzy).

Dysk do wymiany
arybuty: 01, BB, C5
Po wyzerowaniu nadaje się jeszcze na magazyn mało istotnych danych
Kopiuj dane, na inny nośnik bo je utracisz.

Twierdzisz, że sama wymiana dysku powinna rozwiązać mój problem?

Czy coś takiego napisałem?
Opisałem stan dysku i co należy uczynić. Jeśli masz jeszcze inne problemy, zapytaj wróżki.

A czy ja mówię, że tak napisałeś?
Pytam się tylko czy wszystkie błędy przedstawione wynikają z zepsutego dysku.

:joy:

A próbował Pan zamienić ramy slotami lub odpalić na jednej kości?

Nie, ale mogę spróbować.