Zawieszanie się komputera, BSoD

Mam problem z ciągłym zawieszaniem się komputera, kiedy go włącze i chcę cokolwiek zrobić komputer się zawiesza po jakimś czasie wyskakuje BS o kodzie: 0x000000F4 albo 0x0000007A. Komputer był niedawno formatowany co prawda na partycji gdzie miałem tylko windowsa a zostawiłem partycje gdzie miałem zdjęcia i ważne projekty. Gdy chciałem odpalić komputer w trybie awaryjnym nie chciały się załadować wszystkie pliki. Zatrzymało się i wyskoczył BS o kodzie 0x00000074. Nie wiem co to znaczy ale może powiem jaki mam komputer:

  • procesor AMD phenom II x4 955 (mam go 7lat)
  • karta graficzna Nvidia geforce gt 730 (1 rok posiadam)
  • płyta główna MSI 970A G43 (2ltata)
  • zasilacz Tagan 600W(6lat)
  • dysk twardy Toshiba (2lata)
  • RAM HyperX 2x4GB (7lat)
    Dodam że dysk twardy już raz był na reklamacji. Mam jeszcze dane SMART z przed miesiąca przed formatem kompa.dane smart

Wrzucisz dwa screeny z najnowszej Aida64:
1 komputer i czujnik
2. magazyn i smart - ma być cały.

Do którego gniazda sata na płycie masz podłączony dysk systemowy?

Czy masz robione OC?

Czy sprawdzałeś pamięć memtest86?

Czy masz Avasta?

Co to za system?

To na początek.

No uruchomiłem ten program po wyskoczeniu BS ale nic się nie zładowało tak jakby nie było BS

Musiałem tak zrobić bo nie mogę 2 screenów na raz. Po lewej SMART po drugiej stronie czujnik. Dysk jest podłączony pod SATA 2. Jeżeli OC znaczy podkręcanie to nie robiłem. Odpowiadając na drugie pytanie chodzi ci o memetest86 czy memtest86 bo się spotkałem z dwoma takimi programami i od razu powiedz mi który plik mam pobrać. Nie mam avasta ponieważ robiłem formata (tylko partycji z Windowsem i programami). System to Windows 7 home premium.
Tak chciałbym dodać że uruchomiłem narzędzie do naprawy windowsowe i wybrałem opcję przywróć i póki co działa.

Temperatury OK.

Wymienisz przewód sygnałowy dysku sata na nowy i w pozycji C7 masz mieć stałą wartość 57157 - dysk podpięty do gniazda sata płyty 0 lub 1.

To praktycznie dwie opcje:

  1. szajs instalka
  2. dysk - mimo , że smart prawie OK - ale pozycja 01 wskazuje, że coś się dzieje - może to też problem C7.

Co by nie było jak dalej będzie problem, trzeba kompa sprawdzić na innym sprawnym dysku + świeży pewny system.

Memtest86 zrób nie zaszkodzi - dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów.