Zawieszanie sie komputera i migający ekran

witam

ostatnio mój komputer się przywiesił na chwile i wyskoczył jakiś komunikat ze gadżety z windowsna przestały działać…

to było jak wchodziłem do mojego komputera : \

a teraz gry czy jakieś programy mi się zawieszają (co chwile miga ekran na biało i jest brak odpowiedzi) i tak się dzieje co chwile … ps komputer sam się odwiesza ; /

i nie wiem czy to jest tu przyczyną elementów komputera czy systemu win7 :frowning:

proszę o pomoc ;]

Raczej Windows, ale skoro system łapie freezy, to może też być wina zasilacza. Przeskanuj sobie system programem Doktor Web Curelt, oraz podaj jakie masz części(procek, mobo, ramy,grafika) oraz markę i moc zasilacza.

Doktor Web Curelt nic nie wykrył

parametry komputera to :

płyta główna: ga-81945pg socket 775

procesor: pentium d 820 2.8 ghz fsb 800mhz

ram: dimm 2x512 ddr2 533mhz cl4

karta graficzna: geforce 6600

dysk: 200gb sp2004c

zasilacz: 350w marki niestety nie znam :frowning: ale od nowości nie byl wymieniany a komputer jest dosyć leciwy (leci 7 rok)

Najlepiej będzie, jeżeli otworzysz komputer i sprawdzisz na oklejce na obudowie zasilacza jaka jest marka, albo po prostu wsadzić inny zasilacz i zobaczyć jaka będzie sytuacja,.

jest napisane na nim logic concept technologi co ltd

atx switching power supply

No i się wyjaśniło. Masz paścia palącego części, a nie zasilacz, tak więc wymień go póki kompa masz jeszcze na chodzie… Porządne zasilacze mają firmy: Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Yesico, Zalman.

7 lat mi komputer chodził na tym zasilaczy a nawet nie zająknął

a jaka firmę polecasz zasilaczy ? i taki żeby nie był mocno drogi bo mi się nie opłaca wkładać do niego jakiegoś kosmicznego zasilacza

Przepracował 7 lat i właśnie możliwe, że już nadchodzi jego koniec i potem jak piźnie, to już tylko komp zgaśnie, poczujesz okropny smród, zobaczysz kupę dymu i może się okazać, że nie ma co ratować, bo cały komp się zjarał. Co do zakupu nowego, to każdy będzie dobry z tych firm co podałem. Możesz np. kupić jakiegoś Chieftec’a, ale nie z serii GPS, bo ja mam zasilacz z tej serii i strasznie mi wiatrak hałasuje…

Dodane 17.05.2011 (Wt) 19:54

Przepracował 7 lat i właśnie możliwe, że już nadchodzi jego koniec i potem jak piźnie, to już tylko komp zgaśnie, poczujesz okropny smród, zobaczysz kupę dymu i może się okazać, że nie ma co ratować, bo cały komp się zjarał. Dlatego uważam, że lepiej dać te 300/400 parę złotych na nowy PSU, niż potem dać kilka tysiaków na nowy sprzęt. Co do zakupu nowego, to każdy będzie dobry z tych firm co podałem. Możesz np. kupić jakiegoś Chieftec’a, ale nie z serii GPS, bo ja mam zasilacz z tej serii i strasznie mi wiatrak hałasuje…