Zawieszanie się komputera po włączaniu gier, jaka przyczyna?

Witam, jestem tutaj nowy, ale nie znalazłem na forum podobnego przypadku, wiec postanowiłem założyć nowy temat.

A mianowicie, mam problem z komputerem, przy włączeniu wymagającej gry typu np: NFS Carbon, The Sims 2, Half-Life 2 komputer zawiesza się i jedyne co wtedy można zrobić to restart. Gra włącza się normalnie i po jakichś 15-20 sekundach staje. Mniejsze (mniej wymagające) gry typu “Zuma”, “Chicken Invaders”, czy ulubiona gra synka “Super Mario Bros” chodzą bez żadnego problemu. Może ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną “zwisów”?

Komp:

Intel DualCore D820 2x2,80

GIGABYTE GA-8VM800PMD-775,

1024MB RAM 533Mhz,

GeForce 6200 256MB (wiatrak),

HDD 160+80GB

Zasilacz 350W

WinXP SP2

może karta nie daje rady ? swoje lata już chyba ma :slight_smile: spróbuj standardowo zainstalować najnowsze sterowniki do niej .

To raczej nie wina karty. Sam kiedyś grałem w Carbona na takiej. A przecież The Sims 2 to nie taka wymagająca gra. Więc standardowo zainstaluj najnowsze sterowniki do grafiki może pomoże. :wink:

edit. // to potrzebne Tobie sterowniki do karty graf. :wink:

http://www.nvidia.pl/object/winxp64_162.18_pl.html

Zmieniłem sterowniki na takie jak piszesz z tym że nie dla Windowsa XP64

a dla zwykłego. Problem występuje w dalszym ciągu. Jeszcze dodam że w NFS Carbonie i Half-Lifie2 rozdzielczość ustawiona na 800x600 i WYŁĄCZONE wszystkie możliwe szczegóły. Zastanawiam sie czy to nie przypadkiem wina słabego chłodzenia karty, w chwili włączenia gier słychać znaczne przyspieszenie wentylatora karty, ale z drugiej strony chłodzenie nigdy nie było modyfikowane i pozostaje fabryczne. Spróbuje jeszcze ze sterownikami dla XP64 choć mam przeczucie że to niewiele pomoże (obym sie mylił):frowning:

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji icon_edit.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

Witam mam podobny problem tylko jest tak że niekture gry działają a ine poprostu stają pamięc ram zwiększyłem 2x2gb ddr2 cl4 i niewiem gdzie jest błąd pozdrawiam

Ściągnij program Everest lub HWMonitor (bardziej polecam ten drugi) i sprawdź temperatury. Podaj jeszcze marke zasilacza.

Muj zasilacz to ATX KY -400W a procek mam taki INTEL PENTIUM CORE2 DUO E6300 1,86/2M może byc przyczyną to że procek jest 64 bit a system XP 32bit pozdrawiam

to nie ma znaczenia spróbuj zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej + directx

a może byc przyczyną to że procek i karta są na 64 bity a system na 32 i dlatego gry stają a szczególnie gothic 3

nie