Zawieszanie się komputera podczas grania

Witam. Mam problem z moim komputerem. Gdy gram np. w Far Cry 3 lub GTA IV, komputer, gdzieś po 45,50 minutach grania, komp całkowicie się zawiesza i trzeba go na chama zresetować. Jednak nie dzieje się to cały czas. Czasami wszystko jest okej. Ale nie na długo. Siedzę na innym komputerze, jak wrócę do mojego, to podam dokładne parametry. Niedawno zmieniałem Windowsa 7 32-bit na 64.

Karta graficzna: 1GB

Pamięć Ram: 4GB

Procesor Intel® Core … 4-rdzeniowy (jak zajadę do domu, to podam dokładniej). 2.50 GHZ

Dysk C: Ok. 149GB miejsca wolnego z 200GB

Dysk D: Ok. 150GB miejsca wolnego z 300GB

System: Windows 7 64-bit

Naprawdę potrzebuję pomocy. Jak tego nie naprawię, to wypierdzielę ten komputer przez okno… :?

Podaj markę i model zasilacza.

Pokaż odczyt temperatur z HWMonitor (w spoczynku i podczas gry).

Sprawdź kondensatory na płycie głównej czy są całe, niewylane.

Problem pojawił się po przesiadce czy już był przed?

Po przesiadce. Ale przy starym systemie też czasami się zawieszał, tylko o wiele rzadziej. Zasilacz podam, jak będę miał jak. To może być wina zasilacza? Być może się po prostu przegrzewa, bo to są wymagające gry.

Proszę, dostosuj się do powyższych poleceń. Pomoże to określić gdzie leży przyczyna. Może być to wina zasilacza, temperatur, jak i uszkodzonych kondensatorów. Skoro przed przesiadką problem występował to wykluczam winę systemu. Przydałby się jeszcze SMART test dysku HDD - w programie HDTune znajduje się pod zakładką Health.

Próbowałeś wyłączyć zbędne usługi typu Windows Update, i ustawić je na uruchamianie ręczne, oraz wyłączyć efekty AERO ?

czy wyłączyłeś plik stronnicowania ? jeśli tak to włączaj go!, pewnie gry zjadają całą dostępna pamięć ram i system nie ma z czego brać zapasowej, a im dłużej grasz tym więcej zacznie zajmować pamięci proces gry.

dodatkowo radziłbym skanowane w poszukiwaniu wirusów, przeczyszczenie dysku że zbędnych plików, programami takimi jak Odkurzacz, CCLEANER oraz przeczyszczenie rejestru i defragmentacja.

Tylko powiedz mi, jak mam wyłączyć ten plik stronnicowania. Windows Update też wyłączę. Jeszcze zainstaluję ten program do sprawdzania temperatur, zobaczymy, jakie będą podczas grania.

Mi się wydaję, że to nie jest wina systemu. Na starym systemie komp nie zawieszał się tak często jak tu. Tylko czasami. Chyba każdy komputer czasem się zwiesi, co nie? :slight_smile:

Chyba Twój :slight_smile:

Powiem Ci tak nie wiem co to oznacza Blue Screen czy zawieszony komputer.

Naprawdę tak trudno wykonać te zalecenia? Daj screena z zakładki Health i podaj model zasilacza a Ty wciąż swoje. Zdecyduj się czy potrzebujesz pomocy.