Zawieszanie sie komputera podczas instalacji Windowsa

Niestety podczas dwukrotnej proby instalacji Windowsa komputer sie zawiesza… prosze mi powiedzeic czy teraz cos dokaldniej mozna powiedziec o przycznie? gdyz Windowsa probowalem nagrac nowego poniewaz wczesniej komputer sie rowniez zawieszal caly czas…

a w ktorym dokladnie momenecie sie to dzieje??

ja mialem kiedys podobna sytuacje ze komp sie restartowal w polowie instalacji ale to byla wina ramow.

też tak mialem, zawieszal sie po wczytaniu plikow z dyskietki, potem nie chcial wczytac plyty, także tez jestem zainteresowany

Podaj jaki masz sprzęt, może się przegrzewa, albo zasilacz jest za słaby.

sprzet…hm… wiem ze procesor 1,1 celeron , 128 ram , graficzna GF2 32mb , a dalej to nie wiem … dziwi mnie szybki skok temp procesora z ok. 40 na ok.47 w ciagu kilku minutek, jak w biosie sprawdzalem

47 stopni to nie tak źle, przy instalacji windowsa procek musi działać, a szybkiego nie masz

To 47 stopni to chyba w spoczynku, a przy takim procku to musi trochę popracować, a wtedy może już się przegrzewać…

instaluje sie intaluje, yostalo ya peirwsyzm rayem 24min a ya drugim 18min i koniec. KAPLICA…

A sprawdziłeś w końcu tą pamięć RAM ? Płytka jest w dobrym stanie ? nieporysowana ?

Płytka jest okej. 3 razy instalowalem i za kazdym razem stawal. RAMow jeszcze nie sprawdzilem, nie mam od kogo pozyczyc…

Chyba już gdzieś próbowałem ci pomóc i sugerowałem użycie Linuxa uruchamianego z płyty. Ale skoro nie idzie instalacja, to (też tam pisałem) czas przetestować RAM MemTestem uruchomionym z dyskietki (test powinien potrwać kilka godzin).

a swoich nie masz :?: :?

okej…ale jeśli nie mam w tej chwili windowsa żadnego zainstalowanego bo sie nie da to pojdzie ten test? ;/

kamil0777 Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

kamil0777, a czytałeś najpierw jak się wykonuje test pamięci programem Memtest86 ? Sądząc po Twojej wypowiedzi wydaje mi się, że nie.

kamil0777 tu masz program i opis -> http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=340&t=47

uruchamiasz kompa albo z dyskietki, albo z płyty z MemTestem

Dla twojego sprzętu polecałbym Windows 2000