Zawieszanie się komputera, samoczynne rozłączanie internetu

Witam,

Tak jak w temacie mam problem z silnym spowolnieniem systemu. Głównie ma to miejsce przy przeglądaniu sieci (zazwyczaj problem występuje tuż po uruchomieniu firefox’a, później na chwilę ustępuje i znów powraca…).

Druga z “dolegliwości” to niepełne ładowanie aplikacji z autostartu w tray’u. Trzeba się wylogować i zalogować ponownie, aby załadowały się wszystkie składniki.

Poza tym dość często zdarza się, że naglę tracę połączenie (sprawdzałem wszystkie gniazdka i połączenia - są OK). Dostawcą internetu jest NETIA (na łączach Tp, modem SAGEM F@st 800 z aktualnymi sterownikami).

Z komputera korzysta cała rodzina (3osoby), więc ciężko jest mi kontrolować wszystkie poczynania innych użytkowników.

Zdaję sobie sprawę, że mój sprzęt jest już dość leciwy (ACER TravelMate 4002), ale dla moich potrzeb wystarczający.

Do tego systematycznie dbam o porządek w systemie:

  • codziennie pełne czyszczenie: CCleaner + Odkurzacz (moduł “szybkie czyszczenie dysku”)

  • co 3-4 tygodnie defragmentacja obu partycji za pomocą Defraggler’a

Dodam jeszcze, że całość chroniona jest przez Avast’a oraz systemowy firewall. Mam pozamykane wszystkie porty Worms Door Cleaner’em.

Poniżej zamieszczam linki do logów:

HijackThis

OTL

OTL Extras

GMER

System Repair Engineer

Loga z ComboFix’a nie udało mi się wygenerować, ponieważ zatrzymuje się on w trakcie modułu Autoscan (na etapie 48)

Z góry dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam :wink:

Edit:

Dla pewności wykonałem jeszcze pełne skanowanie Malwarebytes’ Anti-Malware. Jednak niczego nie znalazł.

Logi są czyste.

W OTL kliknij CleanUp.

Usuń zbędniki z autostartu.

Tutaj raczej bym stawiał na winę po stronie usługodawcy internetu.

Aplikacje w tray’u mogą się po prostu ukrywać tuż po uruchomieniu, jeśli tak je ustawiono.

Tyle tylko potrafię pomóc… :idea:

OK, rozumiem.

Zdaje się, że po prostu będę musiał wykonać reinstalację systemu. Przy okazji zakupię 1GB pamięci ramu, obecnie mam 512MB (2x256)

Te “aplikacje” o których pisałem to usługi systemowe (regulacja głośności, bezpieczne usuwanie sprzętu itp.). Nic z programów instalowanych przeze mnie.

Dziękuję za skontrolowanie logów,

I tym samym przepraszam za tak pracochłonne zajęcie które Wam dałem i które w gruncie rzeczy okazało się zbędne :oops:

Jeszcze raz - serdecznie dziękuję,

Pozdrawiam.

PS. Jest jakieś logiczne wytłumaczenie, dlaczego Combofix zatrzymuje się w trakcie skanowania?