Zawieszanie się komputera. Temperatury dobre

Witam. Już od dłuższego czasu komputer z nieznany przyczyn się zawiesza. Oddałem dwa razy do serwisu, przeczyścili w środku i powiedzieli, że będzie dobrze. Nie jest.

Komputer zawiesza się różnie, na Win XP po kilku sekundach po uruchomieniu, czasem w ogóle się nie uruchomi, czasem potrafi chodzić 10h. Natomiast na Win 7 zawiesza się przy uruchamianiu, a praktycznie zawsze po kilku minutach.

Problem zaczął się kilka miesięcy temu kiedy działałem na Win 7 i to wtedy komputer sam się zrestartował, a potem zaczął się regularnie wieszać tak jak opisałem. Na początku myślałem, że to wina systemu i chciałem jeszcze raz zainstalować siódemkę, ale nawet przy instalacji się wieszał. Odpalenie kilku programów, nie mówiąc już o grach jest niemożliwe. Nawet proste Heroes III się wiesza.

Zrobiłem skan MHDD: zielone <150- ok. 150 bloków, brązowe >500- 1 blok

HD tune pokazał 1 relokowany bad sektor, zrobiłem też error skan i on nic nie pokazał.

HDD Regenerator nie znalazł i nie naprawił żadnego bad sektora.

Wymieniłem pastę na CPU i GPU, temperatury spadły, ale dalej się wiesza jak wchodzę na 7.

Sprawdziłem też czy mogę podkręcić w biosie procka i kiedy to robię system w ogóle się nie chce załadować, wyskakuje okno “TRAP coś tam”. Proszę o pomoc, bo nie mam już sił i pomysłów i z góry dziękuję.

Mój komp:

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Proc: QuadCore AMD Phenom II X4 945

RAM: dwie kości Patriot Memory 1333EL Series 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

Karta: ATI Radeon 4890

Dysk: Seagate ST3750528AS (750 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Zasilacz: Cooler Master 620W

dysk deframentowany? zdefragmentuj dysk programem Auslogics Disk Defrag

Defragmentację robiłem nie raz… :confused:

Zobacz kondensatory na płycie.

wszystkie normalne…

Możesz zrobić test na kości pamięci memtestem+, razem i oddzielnie każda ,pokazać screen z zakładki Health programu HDTune. Marka zasilacza i moc sugeruje że nie powinno być problemów z jego strony . Ale jak sprawdzenie pamięci i wyniki SMART będą dobre to profilaktycznie można sprawdzić najlepiej miernikiem czy w biosie jak jest tam pokazywane, ostatecznie programem NP. HWMonitor ale jego złe wskazanie będą i tak zmuszały do sprawdzenia miernikiem na potwierdzenie. Jak był w serwisie to nie wiadomo jak testowali i można z resetować bios zworką, albo poprzez bios i ustawienia default.

memtest zrobiony i nie ma żadnych błędów. Już na kilku forach wrzucałem screen z HD Tune i pokazał 1 relokowany bad sektor. Miernika nie mam, ale bios mogę zresetować…