Zawieszanie się komputera - w jednym mieszkaniu się zawiesza, w drugim nie

Witam.

 

Mieszkam w 2 różnych miejscach (student). Na stancji komputer działa normalnie. Bez zwiechy, oglądam filmiki na youtubie w 1080p, gram itp. Wszystko po prostu jest git. Jak tylko przyjeżdżam do domu to zaczynają się cyrki. Komp co jakiś czas łapie zwiechy najczęściej jak: odpalam youtube, odpalam grę + coś pobieram. Zgłupiałem całkowicie. Mieszkanie mam w kamienicy, instalacja elektryczna chyba jeszcze z lat '90. Dla pewności kupiłem listwę z bezpiecznikiem. Myślałem, że to coś pomoże - dupa. Dalej to samo. Mieliście tak kiedyś? Dodam, że na stancji neta mam po kablu, w domu po wifi i mam normalnego PC, nie laptopa. Takie cyrki zauważyłem już w grudniu, reinstall systemu nie pomógł.

 

Wygląda to dosłownie tak, że zawiesza się nagle (po włączeniu filmiku czy coś takiego), po czym odwiesza po około 2 minutach i mogę dalej pracować. I tak co jakiś czas…

Daj screena z HDTune z zakładki Health

 

http://hdtune.com/files/hdtunepro_550_trial.exe

Zresetuj router,zmień hasło-http://www.dobreprogramy.pl/Mocne-haslo,Blog,30120.html lub kanał

Polecam sprawdzić, czy w obrębie twojej “fazy” nie ma urządzeń firmy Gembird ostatnio na swoim własnym przypadku zauważyłem, że podłączenie zasilacza usb tej firmy powoduje, że inne urządzenia na tej samej fazie warjują np dotyk w moim smartfonie podczas jego ładowania na zupełnie innym zasilaczu.

 

Robi się jeszcze “Error scan”.

Dysk Ok. Szukaj przyczyn gdzie indziej zacznij jak proponował @IPSEN

Hasło mam mocne (9 cyfr i liter). Co do kanału. Znacie jakiś mały soft pokazujący na jakim kanale działają wykrywane sieci. Być może kolidują z sobą. 

 

EDIT

sprawdziłem kanał. Mój router nadaje na 6. Wykrywana jest tylko jedna sieć na 1 kanale więc sygnał się nie pokrywa…

 

Jakieś inne pomysły?

 Zresetuj router, zobacz jak będzie po resecie,i zabezpiecz sieć hasłem

Sprawdź konfigurację routera czy nie masz przypadkiem podmienionych DNS.

Możesz posłużyć się też tym narzędziem http://cert.orange.pl/modemscan/

Najlepiej jednak zresetować i skonfigurować ponownie router.

Nie zapomnij przede wszystkim zmienić hasła nie tylko dla sieci WiFi

ale przede wszystkim domyślnego administratora dla dostępu do panelu konfiguracji routera :slight_smile:

Odświeżając temat. Pojawia mi się czasem taki komunikat:

 

 

Dodam, że karta graficzna to Radeon HD 7770 i ma może z pół roku. Tak jak mówię. Na stancji wszystko jest ok, tylko w domu komputer świruje. AAaaa jak gram w jakieś gry to wszystko działa normalnie. Widocznie coś z flashem się dzieje bo gdy odpalam youtube to zawiesza mi się.

Może coś ze sterownikiem wi-fi, skoro na kablu się nie zawiesza.

 

Jaką masz wersję sterowników dla gpu?

Dysk w słabej kondycji wskazuje na to parametr Airflow Temperaturę wgrywaj ważne dane i kupuj nowy dysk niedługo może całkowicie paść

Wgrałem najnowsze sterowniki 14.4 Beta i już raczej nie wywala mi takiego okienka “sterownik ekranu przestał działać ale odzyskał sprawność”. Jednak zawiesza mi się co jakiś czas komp. Odwiedzając nawet youtuba (uruchomione wideo w HTML5), wykop, play.pl itp. To i tak łapie zwiechy.

 

Co do temperatury na karcie graficznej to mam 33 stopnie C i prędkość wentylatora 21% (normalne korzystanie z neta, nie odpalona gra). Właśnie też biorę pod uwagę wifi bo to nienormalne, że na kablu wszystko jest ok a na wifi mi szaleje.

Wyłącz przyśpieszenie sprzętowe we flashu i wszystko ustanie, u mnie też się youtube zawieszał i wszelakie strony z animacjami dopóki miałem włączone przyspieszenie sprzętowe, nie wiem jaki to ma wpływ ale u mnie pomogło.

Jeżeli miałeś wcześniej sterowniki 14.1 do 14.3 to problemy nie są niczym niezwykłym, mnóstwo osób miało z nimi problemy.

Igrek: ja nie miałem problemów we flashu na sterownikach 13.12 i 14.4.

Wyłączyłem przyśpieszenie sprzętowe już dawno. Przeszedłem na HTML5, a nie flash. Wcześniej miałem 13.2 z tego co pamiętam. Zainstalowane oryginalne sterowniki karty bezprzewodowej (TP-Link) i na razie (tfu!) bez zwiechy. Zobaczymy jak będzie dalej.