Zawieszanie się komputera (Win 10)

Witam, otóż od pewnego czasu mój komputer po włączeniu jakichkolwiek programów poza podstawowymi - zainstalowanymi od początku i internetu (Google Chrome) notorycznie się zacina.
Polega to na frezie ekranu i zwolnieniu pracy komputera (procesor ciszej pracuje). Próbowałem już całkowitego resetu komputera i aktualizacji sterowników. Co zrobić?

Pozdrawiam

Hej,

Może podać dokładnie co to za komputer? Z jaką specyfikacją (procesor, RAM, płyta główna, dysk twardy, karta grafiki, zasilacz)?

  • Wiesz, jak sprawdzić temperatury podzespołów?
  • System oryginalny?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Może się przegrzewać. Trzeba wymienić pastę na procesorze i przeczyścić komputer
Tak to wygląda, ale sprawdź

  1. AMD Ryzen 7 1700X, 16,0 GB, AB350M Pro4, TOSHIBA HDWD110, Radeon RX 580 Series
  2. Sprawdzałem wielokrotnie wszystko było w porządku z temperaturą
  3. Tak oryginalny, od samego początku korzystania z komputera

Pozdrawiam

A możesz pokazać na screenie z HWInfo - Sensors?

Jaka wersja sterowników do karty? Najnowsze ze strony producenta?

Sprawdzałeś może pamięć RAM przy pomocy MemTest+? Jeśli nie, zrób to koniecznie.


Sterowniki najnowsze, przed chwilą jeszcze sprawdzałem.
Pamięć ram też sprawdzałem, konkretnie diagnostyką pamięci ram.

Pozdrawiam

Nie wiem, na ile wiarygodna jest owa diagnostyka, ale MemTest nigdy mnie nie zawiódł.

MemTest86:
https://www.memtest86.com/

  • Temperatury, które pokazałeś, były w trakcie obciążenia komputera wymagającą grą czy w czasie normalnej pracy na pulpicie?
  • Koniecznie diagnoza MemTest, bo systemowe sprawdzanie pamięci już mnie zawodziło, niestety.

Sprawdzałem to po 15 minutach od uruchomienia gry, dokładnie League of Legends.
Co do pamięci RAM, wszystko z nią w porządku.

Pozdrawiam

Sprawdź S.M.A.R.T dysku za pomocą CrystalDiskInfo oraz HD Tune.

Jaki zasilacz ? Konkretnie marka i model.

EDIT
Jeszcze pobierz OCCT, przejdź do zakładki “PowerSupply” i włącz test (“on”). Jeśli system się zawiesi to poczekam chwilę, uruchom ponownie i… właśnie, czasami OCCT zdąży zapisać wykresy wtedy je nam dasz. A wykresy są w C:\Users\NAZWA UŻYTKOWNIKA\Documents\OCCT

Skoro tak, to temperatury ok.

Ile czasu wykonywałeś test pamięci? Ile przebiegów wykonano?

O, to też może być źródło problemów.

Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc, problemem była płyta główna, która złapała jakaś usterkę. Na szczęście była jeszcze na gwarancji, więc nic tylko czekać już na naprawioną.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

1 polubienie