Zawieszanie się komputera

Od pewnego czasu zawiesza mi się komputer. Raz jest to w czasie przeglądania stron, a innym razem np w trakcie słuchania muzyki. Nie ma konkretnego momentu kiedy to zrobi.Pamięć RAM wynosi 512 MB. Dostępna pamięć fizyczna np teraz kiedy piszę na forum jest 225 KB. Często i skanuję komputer. Miałem wirusy, ale są one poddane kwarantannie. Używam programu AvastCzy jest jakas recepta na mój ból? Bardzo proszę o pomoc.

dodawałeś ostatnio jakiś nowy sprzęt do kompa?

Nie, nie dodawałem żadnego sprzętu. Poprzednio miałem RAM 256, ale nastepowało zrzucanie pamięci, dlatego dokupiłem jeszcze 256. Myslałem, że to strczy. W/g mnie pamięć jest za bardzo obciążona, ale nie potrafię tutaj nic zrobić, bo się po prostu nie znam. Komputer jest nowy-na gwarancji. Żeby było śmieszniej nieraz kilka dni w ogóle się nie zawiesza. Bardzo często to robi przy słuchaniu radia internetowego lub odtwarzania płyty.

Może masz coś takiego w procesach co dużo bierze pamięci??

Sprawdż co pokazuje podgląd zdarzeń:

START>URUCHOM>eventvwr.msc-podaj błędy krytyczne

Sprawdż Everestem temperatury podzespołów.

Sprawdż pamięć MEMTESTEM bo objawy poprzednio występujące na Twoim kompie wskazują że to może być jedna z przyczyn

częstych zawieszeń.

Może ktoś będzie wiedział jak sprawić (co poprawić w komputerze ) żeby był widoczny dysk E:. Jestem załamana bo to już trwa z miesiąc jak nie mogę odtwożyć żadnej płyty w moim komputerze :roll: :frowning: . Nie wiem jak to się stało, żadko jestem na administratorze bo się nie znam i boję się coś popsuć, ale stało się i nie umiem tego naprawić. Proszę w szczegółach, żebym się nie podubiła :slight_smile: …Z góry dziękuję

tez miałem podobną sytuację co Ty. PC często mi sie wieszał bez powodu.

Mój komputer->PPM na dysk gdzie masz zainstalowanego windowsa->właściwości->odznacz usługę indeksowania

Mi pomogło

wszystkim dziękuję