Zawieszanie się komputera

Mam Taki problem: Gdy włączam komputer i windows załaduje się to po ok 20minutach nieraz jak nic nie robie to więcej komputer zawiesza się i po ponownym uruchomieniu zawsze wyskakuje mi najpierw Nvidia geforce 8600 …taki opisik, i puźniej rysunek Pentium 4 (ikonka miałem ją zawsze taka jakby reklama pużniej odpala bios itd., ale zostańmy przy P4 ) i komputer na tym się zatrzymuje nie chce się dalej włączyć. Dopiero po odczekaniu jakieś 10 minut komputer odpala normalnie. Wcześniej jeszcze ponownym uruchomieniu komputera wyskakiwało mi przed zaladowaniem windowsa “brak pliku NTLDL” ale teraz już mi to nie wyskakuje. Nie wiem co jest przyczyną.

W rejestrze pojawiło się dużo takich błedów :

“Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk1\D”

Podaj typ zasilacza, który napędza to wszystko.

450W raczej to nie wina napięcia

Zrób format dysków i zainsatuj na nowo wina i wszystkie stery. a 450 W to mi nic nie daje.

a bez formata się nie obejdzie

To sobie pogadaliście ;]

Podaj markę i pełną nazwę tego zasilacza, bo to że ma 450W to sobie możesz za przeproszeniem w buty wsadzić.

TRACER HELL-FIRE SILENT 450W PFC

No widzisz ja nie poskutkowałem ale kolega dał radę wyciągnąć od Ciebie ten model…i dobrze zrobił.

Ja osobiście zalecałbym wymianę tego nędznego “zasilacza?” na coś z wyższej półki, kartę graficzną masz dość wymagającą i nie tylko.

Ten tracer nie ma racji bytu u ciebie w kompie…

a jaki byś polecił

Zdecydowanie ten. Dobry wymiar cenowy, niezłe napięcia i świetnie wypada w testach.

http://allegro.pl/item253958200_zasilac … _400w.html

a jak się upewnić że na pewno będzie trzeba wymienić zasilacz? Ten zasilacz jest nówka mam go jakiś miesiąc.

Złączono Posta : 11.10.2007 (Czw) 17:03

Zrobiłem kilka screenów

2196767650102325443S600x600Q85.jpg

łohohoo niezłe temperaturrki masz i obroty coolera na procku.

Proponuję odłączyć o ile na nim nie ma systemu dysk twardy, który ma ponad 50 stopni.

Wtedy testowa i obserwować rezultaty ale nad zasilaczem musisz myśleć.

Trzeba było się odrazu poradzić a nie kupować takie “g”

pozdrawiam

a może jakieś chłodzenie na hdd

\