Zawieszanie sie komputera

Witam!

Mam problem z komputer, który zawiesza się po 10/15 min. grania.

Configuracja sprzętowa:

Typ procesora: DualCore Intel Pentium E2180, 2000 MHz (10 x 200)

Nazwa płyty głównej: Gigabyte GA-P31-DS3L (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Pamięć fizyczna: 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)- Kingston

Typ BIOS’u: Award Modular (10/02/07)

Karta wideo: NVIDIA GeForce 8500 GT (512 MB)

Zasilacz: L&C Technology 280W…

Karta graficzna ma 60 stopni, ale to chyba norma dla tego modelu, więc pewnie jest to wina zasilacza. Jeśli tak to jaki proponujecie dla tej konfiguracji?

280W logica, cud że się nie pali.

Amacrox AX450-PNF lub 400

Modecom MC-350, 400 2.0, żadne feele, lc, tylko MC lub PNF z 25A na +12V

koszt do ~140 zł

komp ze sklepu z pr0 obsługą?

wina:

szajs do wymiany :stuck_out_tongue: Modecom MC-350 lub Amacrox Warrior ax400pnf. Jeśli nie będziesz mieć tyle kasy to Fortron 350W MDN® lub Fortron 350-PNF

kupowałeś kompa do grania? :stuck_out_tongue_winking_eye:

to to tutaj nie pasuje:P

Znalazłem na allegro ten:

http://www.allegro.pl/item288977442_zas … t_wwa.html

Ale czy na pewno wystarczy?

starczy, to Modecom MC-350, możesz brać spokojnie ;]

Polecono mi także ten:

http://www.allegro.pl/item286324506_moc … f_vat.html

Czy nie będzie lepszy? Wiesz nie chciałbym żeby okazało się, że tamten będzie za słaby

ten chieftec też jest OK, lecz są one głośne

zastanów się jeszcze nad Amacrox Warrior ax450pnf / Modecom MC-400

Zamontowałem już nowy zasilacz (400W) ale niestety problem nie minął. Coś musi być chyba ze sterownikami, które zainstalowano mi z płyt dołączonych do zestawu. Może zrobie format i wszystko od nowa zainstaluje, chyba że macie jakieś sugestie?

Mam jeszcze pytanie co do sterów do karty dźwiękowej (Karta dźwiękowa Realtek ALC888/S/T @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1])

Na płycie mam 3 sterowniki do tej karty. Jeden to oczywiście ten standardowy a dwa następne to High Definition i czy nie oglądając filmów w tej jakości muszę je instalować?

nowy zasilacz? który?

Modecom MC-400

Zrobiłem format, zainstalowałem sterowniki z oficjalnej strony nvidia.com jednak to nic nie dało. Grając w CoD 4 na samym początku gry wszystko staje i co chwile widać jak rozmazują się elementy, niektóre zmieniają kolor na biały i ogólnie wszystko staje, ale jak zminimalizuje grę co trwa bardzo długo to w tle słychać jak chodzą, strzelają, czyli gra chodzi, a jak przywrócę ją do normalnych rozmiarów to znów wszystko staje…

Jeszcze zauważyłem jedną rzecz. Przed formatem we właściwościach systemu miałem podaną informację o procesorze Intel Pentium Dual CPU @ 2.00GHz 2.00GHz,

a teraz mam Intel Pentium Dual CPU @ 2.00GHz 1.20GHz. Może to nie wina karty tylko procesora?