Zawieszanie sie komputera

Słuchajcie mam taki problem!!:

Podczas pracy kopmutera często on mi sie wyłącza. ALE nie w sęsie dosłownym. Polega to na tym, że wczystko jakby sie zawiesza:

Monitor jest czarny, nie dociera do niego sygnał z grafy, komp chodzi, lampki sie świecą obie cały czas, tak jak cd-rom też się lampka pali cały czas, tylko nic nie reaguje!. Naciskam wszystkie klawisze przyciski itp. i nic. Dopiero musze odłączyć kompa od prądu i włączyć spowrotem.

Co to może być??

Dzisiaj zrobiłem formata i tak jest po formacie też. Wczesniej też przeskanowałem go antywirusem i nic!! Wg. mnie wyląda to na sprzęt tylko jaki?? Zasilacz? RAM??

Pomórzcie

My to mamy wiedzieć? Napisz jaki masz.

podaj pełną konfiguracje sprzętową komputera. może karta graficzna dobrze danych nie przetwarza do monitora lub to może być zasilacz lub coś innego :?

nikt tu wróżką nie jest :expressionless:

no to tak:

256 ram kingston

celeron 2,3 GB

radeon 9200 128/128

sound blaster 4.1

płyte główną mam solteka sl-85dr3-c

segate baracuda 7

komputer się wyłącza podczas pracy czy się restartuje? restart może być powodowany błędem zasilacza (dziś miałem 2 razy ten problem :stuck_out_tongue: ) lub przeciążeniem komputera. oczywiście też wirus może to powodować. jak możesz to wklej log z hijack this. podaj troche przykładów podczas pracy czego, jak i kiedy staje ci się problem.

niewiem o co chodzi :?

a tak po za tym to sam nie wiem kiedy to sie dzieje. czasami jest tak że po kilka godzin nic sie nie dzieje a czasami jest tak że to sie dzieje co chwila.

problem jest taki, że siedze przy kompie a nagle monitor gaśnie i komp na nic nie reaguje naciskam klawisz POWER albo Reset i nic on ciągle chodzi i nic nie reaguje. prąd jest bo chodzi ale nic nie działa nie ma monitor sygnału od grafy, cd rom nie chcesie wysunac nic po prostu nic. I wtedy odłaczam kabel z pradu czekam chwile podłączam i włączam kompa i działa normalnie. to zaczęło mi się robić ok 2 tygodni temu.

poczytaj 8)

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

No to tak wygląda.

A sprawdzałeś temperatury wszystkiego,CPU,GPU dysku i chipa płyty.

Wgraj program Everest i zakładka komputer i czujnik.

Dodatkowo palec na każdym elemencie i ma nie parzyć.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Reset biosu baterią - wyjmij na 30 minut i ustaw bios na standard,posiłkuj się książką do płyty głównej.

Konserwacja kompa - porządna.

Pamięć sprawdź na błędy,memtest86 - ma być zero błędów,lub pożycz jedną dobrą kość i załóż i sprawdź.

Zasilacz podmień na mocniejszy i sprawdź.

Sprawdź kartę grafiki na innym kompie.

oki dzieki serdeczne za rady.

Pamiec ram sprawdzałem juz programem memtest i nic

sprawdze jeszcze grafe i zasilacz.

Tylko martwi mnie to że wsystko dobrze działało bo tego kompa mam już ok 2 lata i było wporzo tylko jakoś tak 2 tygodnie temu to sie zaczęło dziać

Pozdro


edit:

sprawdziłem kompa tym programem i tak:

płyta głowna ok 31-32 stopni celcjusza

procesor do 40 stopni

dysk ok 32-35 stopni