Zawieszanie się komputera

Witam posiadam laptopa firmy Samsung ze systemem Windows 8.1. Bywają momenty np. podczas przeglądania strony w czasie których przeglądarka może się zawiesić i przestaje odpowiadać przez pewien czas. Czasem również podczas uruchamiania ekran logowania się zacina i pojawia się komunikat czekaj. Wówczas zacinają się nawet kółka ładowania. Dodam też, że komputer uległ w przeszłości zawirusowaniu do tego stopnia że nie włączał się explorer.exe, ale po troszku sam, a po troszku dzięki pomocy forumowiczów udało się wykurzyć wirusa, choć może nie do końca i przez to muli. Nie powinien bo ma 8GB RAM. Nie wiem w czym może leżeć problem dlatego proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Najnowszy program Aida 64 i zakładka magazyn i smart i wklej scren całego smart dysku.

 

Plus zakładka komputer i czujnik i wklej scren temperatur.

Oto screeny:

https://drive.google.com/file/d/0B9NG0IkIlhrvNXk1dVZtS0FwNFk/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/0B9NG0IkIlhrvNS0yOFl2cTVxTHc/view?usp=sharing

Temperatury OK.

 

Ale coś się dzieje z dyskiem? pozycje 35 choć przy ST może tak być, C8, C7, OB,BF - możliwy wstrząs lub upadek?

 

Wirusy ponownie sprawdzałeś?

 

Może trzeba świeży system.

 

Ale jak masz zapasowy sprawny dysk, wgraj na niego świeży system i test.

 

Takie objawy mogą wskazywać na dysk.

Komputer nigdy mi nie upadł. Jak sprawdzić te wirusy? Nie chciałbym grzebać z systemem.

 

Dział bezpieczeństwo.

 

Parametr BF może być nieraz skutkiem wibracji dysku - ale to nie tu problem.

Edit:

 

 

 

No i parametr C7 w laptopach praktycznie zawsze jest 0, a tu masz 3? kontroler dysku lub kontroler sata płyty .

A znalazłem jeszcze foldery o dziwnych nazwach w dysku lokalnym do których nie mam uprawnień:

cf31f9ccef470db7de1825bf0f074f77

2b4e87de889796888da3d237

 

Takie foldery tworzy system przy aktualizacjach z Windows Update -  nieszkodliwe.

 

 

To dobrze. W takim razie jak zrobić ten cały test i jak przegrać system żeby zlikwidować te złe wskaźniki?

Napisałem:

Musisz mieć drugi na 100 % sprawny dysk i trzeba go zamontować do laptopa i trzeba wgrać na niego świeży system i przetestować laptopa - jak na tym dysku będzie OK, winny  jest Twój.