Zawieszanie się laptopa i ekranu w przypadkowych sytuacjach


(Amarszalek97) #1

Witam !

 

Mam dosyć spory problem z nowym laptopem Lenovo 700. Mianowicie podczas użytkowania komputer potrafi się zawiesić i jedyne co mogę zrobić to go zrestartować. Niestety nie ma na to reguły kiedy to się zatnie.. Robiłem różne testy programami nawet dedykowanymi od lenovo i testy wykazały, że wszystkie podzespoły działają prawidłowo, więc obstawiam, że wina może leżeć po stronie oprogramowania.. Mam windows 10 home, zaktualizowany do najnowszej wersji. Zaznaczę, że wszystkie sterowniki też są najnowsze. Laptop potrafi chodzić dwa dni i się nie zaciąć a raz potrafi zaciąć się 3 razy w ciągu godziny... Poniżej zarzucam zdjęcie i dwa nagrania. Pojawiają się tam efekty tych zacięć... Na jednym filmie widać jak mam zacięty laptop i obraz na tv. (na telewizorze był wyświetlany film z laptopa). Może komuś przydarzyła się taka sytuacja ? Za laptopa dałem 3500...nie chcę oddawać go na gwarancję na razie. Laptop jest mi potrzebny i wolałbym sam rozwiązać ten problem... W dzienniku zdarzeń również nie mogę zlokalizować błędu.. Pojawia się tylko błąd krytyczny, który informuje mnie o zresetowaniu komputera bez czystego wyłączenia.

 

Poniżej wstawiam odnośniki do filmików:

 

http://www.filesonic.pl/xu80sl9olosz.html

http://www.filesonic.pl/i56h7nphjf49.html

 

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :>

 

 

 

IMG_20161129_105552.jpg


(fiesta) #2

Artmar00481  proszę konkretnie zatytułować wątek.

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.


#3

Czytają opinie na temat tego laptopa to, jest jakiś z nim problem taki sam jak, opisujesz.


(Amarszalek97) #4

Naprawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc ?


#5

Skoro dopiero co kupiłeś laptopa, masz gwarancję, więc go oddaj, opisując problem. Problem może być większy, niż wydawać by się mogło.

Na Twoim miejscu, zainstalowałbym jeszcze jakiegoś Windowsa, obok dziesiątki i sprawdził, czy problem dalej będzie powtarzać się. Jeśli będzie powtarzać się, nawet na innym Windowsie, oddaj go na gwarancję.


(adam9870) #6

Sprawdź pamięć:

  • pobierz Memtest
  • rozpakuj memtest86-iso.zip aby otrzymać plik ISO
  • nagraj plik ISO jako obraz na płytę np. używając Active ISO Burner
  • uruchom komputer z płyty i wykonaj testy pamięci

Inna możliwość to Memtest z pendrive.

 

Sprawdź dysk - pobierz CrystalDiskInfo i przedstaw zdjęcie na forum.

 

Pobierz HwInfo, aby sprawdzić temperatury sprzętu i pokaż zrzut ekranu na forum.

Poradnik: Jak prawidłowo zrobić zrzut ekranu?.

 

Zrzuty ekranów możesz umieścić na przykład na stronie http://imgup.pl/ lub http://www.fotosik.pl/

 

Pobierz HD Tune i wykonaj benchmark dysku twardego.

 

Czy katalog c:\windows\Minidump coś zawiera? Jeśli tak, pokaż zawartość.

 

Na wszelki wypadek wykonaj kopię zapasową ważnych danych z laptopa na np. pendrive.


(Amarszalek97) #7

Memtesta zrobię później teraz nie mam zbytnio czasu… Ale robiłem kompleksowe testy poprzez Lenovo Solution Center i wszystko wyszło okej. Co do katalogu to nie znalazłem takowego…

 

 


(Mateusz Roszczenko) #8

Cześć. mam podobny problem, w prawdzie ekran dzieła normalnie, nie wyświetla żadnych pasów. Chodzi o to, że jakiś czas temu pracowałem na komputerze, kliknąłem, żeby się wyłączył i odstawiłem go. Na pasku miałem włączonego photoshop’a i niezapisaną pracę. Kumpel siedział oglądał TV i widział, że wyskoczył komunikat czy chcę zapisać dokument i ta tym laptop się rozładował. Od tamtego momentu zawiesza się w nieokreślonych sytuacjach. Często jak go włączę i zostawię na kilka minut to zawiecha totalna, ogólnie po kilku minutowej przerwie w pracy bardzo cięzko mu ruszyć. Czasami pomaga tylko twardy reset. Zrobiłem format dysku i wgrałem Win X od początku, sytuacja sie nie zmienia. Po zawieszce prze chwile nie ma polączenia z internetem, które po chwili wraca. Ogólnie nie wiem co to może być. Ma ktoś jakiś pomysł?

LENOVO G780

Intel i7-3612QM CPU 2,10GHz

Windows X 64 bity

Grafika: GeForce GT 635M oraz Intel GD Graphics 4000

Ram: 16GB