Zawieszanie się laptopa


(Noidea) #1

Cześć,

 

Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc z moim laptopem, po kilku przeinstalowaniach systemu, wyjęciu baterii nadal ciągle się zawiesza.

Problem polega na tym, że przy codziennym użytkowaniu zawiesza się i jedyne co można zrobić to go zresetować. Występuje to w różnych sytuacjach, najczęściej przy codziennej pracy w programach, bardzo lubi się wieszać na youtube, przy słuchaniu muzyki. Natomiast praktycznie nie wiesza się przy intensywne wykorzystywanie np w grach. Potrafi się wieszać kilkanaście razy dziennie.

 

Parametry które udało mi się znaleźć:

Procesor: Pentium Dual- Core CPU T4300 2.10 GHz

RAM: 3 GB

32 bitowy system

karta graficzna: NVIDA GeForce G102M

 

Strzelam, że chodzi o dysk twardy. Komp się zachowuje tak samo w różnych miejscach podłączenia więc problem z gniazdkiem odpada. 


(falcon89) #2

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), zrób zrzut ekranu (rozciągnij okno programu by było widać wszystkie parametry), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

 

 

Sprawdź też temperaturę podzespołów w HWMonitor


(Noidea) #3

 

Ok, więc link do zrzutu z CrrystalDikinfo : http://postimg.org/image/5irpocvnb/

 

Natomiast temperatura z HWMonitor link: http://postimg.org/image/n5v1o96td/


(JNJN) #4

No to dysk do wymiany,pozycja smart 05.

 

 

Gwarancja lub nowy.

 

Temperatury OK.


(Noidea) #5

Wyrok jak dla 90-latka który musi wymienić nerkę żeby normalnie funkcjonować. 

Już wymieniałem w nim dysk jak był na gwarancji. Od czego ten dysk może się psuć? Boję się, że znowu powtórzy się sytuacja i wymiana dysku nie pomoże. No chyba, że mi go wcale nie wymienili na gwarancji.

 

Dzięki za pomoc, pozdrawiam


(falcon89) #6

Dyski nie są “wieczne” (w szczególności te współczesne), a im dłużej dysk działa tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia problemów.

 

Twój dysk ma przepracowane 18500 godzin (to bardzo dobry wynik).