Zawieszanie się laptopa

Mam laptopa od jakiegoś czasu( 2012 rok) Mam z nim problem który zaczął się od jakiś paru dni( 3-4 dni). Wydarzyło się to podczas gry w League of Legends. Gram sobie, a tu nagle zabrakło niektórych dźwięków, ale dobra grałem dalej i nagle ekran mi się zawiesił, lecz jakieś pojedyncze dzwieki byly,plus moi rozmowcy na skype mnie nie słyszeli i ja nich, bo to sie dzialo podczas rozmowy na skype,  mowię odrazu że to sie zdarza co jakieś 2-3 godziny, nic nie da się z tym zrobić oprocz wyciagniecia kabla i wlaczenia jeszcze raz laptopa. CTRL  ALT F4 ani SHIFT TAB - nie dzialają. Co mam zrobić? Gdy nie gram w grę i robię coś na internecie też mi się takie coś zdarza. Pomóźcie :wink:

Mało danych. Przeskanuj poniższym programem i wykasuj to co znajdzie.

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

Co chcesz więcej? Co podesłać?

Podgląd zdarzeń, w dzienniku powinien być jakiś błąd albo coś co w tym momencie się zawiesiło.

Ok, użyłem tego programy, wykryło bodajże 6 plików do usunięcia, usunalem, lecz nie mam zapisu tego, niestety. Co jeszcze moge zrobić?

Sprawdź czy komputer się nie przegrzewa. Pomocny program  http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,Program,Windows,33495.html

bart333k , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 hw monitor - http://zapodaj.net/ad2c7c1ca2a45.png.html

Hej,

To są temperatury po dłuższym graniu w gry? Uruchomiłeś program, zminimalizowałeś, pograłeś kwadrans w gry i po wyjściu z gry zrobiłeś screena? Bo tak powinna wyglądać poprawna procedura sprawdzania temperatur w stresie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak. Co mogę więcej zrobić?

Hej,

Generalnie po temperaturach nie widać, by laptop mocno się przegrzewał. Po jakim mniej więcej czasie gry pojawiają się problemy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

2/3 godziny 

Hej,

Więc jeszcze raz odpal HW Monitor, pograj koło 2 godzin i tedy zarzuć screena.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://zapodaj.net/f9c2d3955bcb5.png.html wrzucam tutaj

Hej,

No niestety teraz na screenie widać, że temperatury nie są już tak dobre - procesor ma zdecydowanie za wysoką temperaturę, tak samo jak i chipset płyty głównej, trochę podwyższona jest też temperatura karty graficznej. Ale najgorsza z tego wszystkiego jest temperatura dysku twardego - 50 stopni to dla dysku zdecydowanie za dużo. Niezbędne będzie więc porządne czyszczenie laptopa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko  czyszczenie laptopa? coś więcej mogę? może podkladka chłodząca ?

Hej,

Pisząc o czyszczeniu laptopa miałem gruntowne czyszczenie na myśli - rozkręcenie, przeczyszczenie oraz wymianę past termoprzewodzących na procesorze, chipsecie i karcie grafiki. Oczywiście podkładka chłodząca się przyda, ale jeśli laptop będzie zabrudzony wewnątrz, podkładka nie da zupełnie nic.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Okej dzięki za pomoc Panie Łaku