Zawieszanie się liveboxa po podłączeniu do komputera

Witam. Mam problem z liveboxem. niedawno podpisałem umowę z Neostrada na internet 6Mb i telewizje. przysłali mi dekoder i liveboxa. Zainstalowałem go i kiedy wchodzę do przeglądarki komp mi się zawiesza. Myszka staje i nic nie działa. menadżer zadań, nic. I muszę resetować kompa. Liveboxa łącze przez Ethernet A żeby mieć 6Mb to muszę zainstalować telewizje bo tak to to wygląda to tak ze wg nie korzystam z usługi i jadę na starej umowie czyli 2MB. Także muszę zainstalować liveboxka potrzebnego do włączenia telewizji z Neostrady. Proszę pomóżcie mi bo zamiast 6 mam 2 Mb.

Dzięki za odp :wink:

Hej,

A możesz to opisać nieco bardziej zrozumiale? Niestety z takiego opisu nie wynika zbyt wiele. Pierwsze, co zauważam to sprawdź, czy podłączasz kabel sieciowy do odpowiedniego gniazda w LiveBox’ie - jeden z nich przeznaczony jest do podłączenia dekodera TV, drugi jest dla karty sieciowej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

dobra. Internet już mam 6Mb na starym modemie. Ale i tak chciałbym mieć podłączonego liveboxa. Chodzi po prostu o to że gdy mam go podłączonego to komp mi się zawiesza. Po 5 min od uruchomienia komputera staje kursor myszy i pomaga tylko restart. Kabel mam raczej dobrze podłączony. Podłączam Ethernetem do kary sieciowej a w liveboxsie mam podłączony do czerwonego gniazda(taki kolor ma kabel). i mam tego najnowszego liveboxa.

Hej,

A jak masz podłączony wspomniany modem do komputera? Poprzez port USB? Jeśli tak, to może karta sieciowa nie ma zainstalowanych sterowników albo też jest najzwyczajniej w świecie uszkodzona. Karta ta to karta zewnętrzna czy zintegrowana na płycie głównej?

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus

zwykły modem mam podpięty przez USB. Kary nie mam zintegrowanej. Niedawno kupiłem ją specjalnie do podłączenia liveboxa. posiadam Karte Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC. Karta jak ja podłączyłem do kompa to system sam ja zainstalował(normalnie ją teraz wykrywa itp). Poszedłem do sprzedawcy co mi dął ta kartę. i powiedział ze bym był jego pierwszym klientem który myśli że sprzedał mu wadliwy towar. Dlatego już nie oddawałem tej karty. wizualnie to nie wygląda na uszkodzoną. Może coś z tymi sterami jest. A możesz mi wyszukać ich bo jak ja patrzyłem to nie wiem skąd je pobrać. Będe bardzo wdzięczny :wink:

Hej,

Niestety nie zawsze sterowniki obecne w systemie umożliwiają poprawną pracę urządzenia. Spotkałem się z przypadkami, gdy nawet po instalacji sterownika sprzęt nie działał jak należy.

Z takim podejściem faktycznie nigdy nie będzie miał reklamacji - zawsze ten pierwszy nie będzie chciał zgłaszać reklamacji i tak w kółko…

Karta bardzo rzadko będzie uszkodzona wizualnie - no chyba że pęknie bądź ulegnie spaleniu. A uszkodzeń na przykład chipsetu samemu się nie zauważy.

Ze strony Realtec’a.

A co z tym?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem rozwiązany. Tak naprawdę nie wiem co było przyczyną. Na pewno to nie są sterowniki ani karta tez nie jest uszkodzona. Wczoraj dostałem zamówiony wcześniej prze zemnie nowy procesor. Trochę wyremontowałem swój komputer. Kupiłem nowego proca, wymieniłem zasilacz na dużo nowszy i lepszy, dokupiłem 1GB ramu Kingstona no i jeszcze wymieniłem chłodzenie procesora. Zamówiłem jeszcze nowy dysk. Także przyczyn może być wiele… procesor, zasilanie. Teraz już mam podłączonego liveboxa i jest wszystko dobrze. Nic się nie zawiesza.

Hej,

Faktycznie ciekawy przypadek. Choć oczywiście najważniejsze, że wszystko już działa poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

tez sie dziwie. hehe :wink: dzięki za zainteresowanie się tomatem xd