Zawieszanie się Lubuntu

Witam. Od kilkunastu minut jestem posiadaczem Lubuntu. Wszystko ładnie pięknie, ale nie wszystko. Podczas użytkowania system zawiesza się (przeważnie na 10-15 sek), potem chwilę dobrze działa i znowu… Nie jest to wina Linuxa, bo na innych był taki sam problem… Komputer mój to stary:

hmm…

 

Na windows też się wieszał ?

Pokaż zawartość pliku:

~/.xsession-errors

 

Czy w menu wyboru systemów masz program Memtest? Jeśli tak to przeprowadź takie testy pamięci RAM.

Myślę też o zasilaczu, choć to mniej prawdopodobne,

Możesz podać info, co to za urządzenie siedzi w twoim komputerze, lub najlepiej wstawić zdjęcie?

Największy szrot ze wszystkich - PowerMan rzekomo 300W choć znając życie nie ma tyle… Pod Windowsem (XP) chodzi idealnie…  MemTestu nie mam, a po wywołaniu komendy ~/.xsession-errors pokazuje, że nie ma takiego czegoś…

Hm, to też może być problem z acpi. Spróbuj przy wyborze systemu dać tab i wpisz na końcu acpi=off noapic nolapic i zobacz jak ci to zadziała.

Mam nadzieję, że chodziło o wciśnięcie TAB w Grubie, bo jeśli tak to nic się nie działo jak TAB nic się nie działo… Jednak jak wcisnalem E to były opcje bootowania to wpisałem to i po restarcie dalej były zawieszki.