Zawieszanie się pc, czarny ekran

Mam problem z PC. Około 10 minut po uruchomieniu po prostu monitor traci połączenie z pc (przynajmniej tak się zachowuje, nic nie wyświetla), a komputer zaczyna głośno buczeć (jak podejrzewam to zasilacz). Jeżeli go wyłączam i ponownie uruchamiam w ogóle się nic nie dzieje (cały czas czarny ekran), wtedy zazwyczaj trzeba odczekać z 5 min i znowu da się go uruchomić. Zazwyczaj po paru takich “zwiechach” za którymś razem komputer w końcu się nie zawiesi i wtedy działa normalnie bez żadnych zwiech, a nie kiedy w ogóle po pierwszym uruchomieniu danego dnia jest wszystko ok. Próbowałem robić formata ale nic nie dało :confused: Kombinowałem ze sterownikami, ale ten problem pojawił się dość nagle, system działał cały czas na tych samych sterownikach (aktualizuję tylko co jakiś czas do nowszej wersji stery od karty graficznej). Proszę o pomoc.

Specyfikacja:

Procesor: Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs)

Pamięć ram: DDR2 4GB

Karta graficzna: Geforce 9600GT

Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3L

System: Windows 7 Ultimate 64bit

Wszystko wskazuje na problem z BIOSem.Ja bym pobrał (najlepiej ze strony producenta płyty) i zainstalował najnowszą wersję.Trzeba to zrobić solidnie i ostrożnie.

Gdyby to był bios myśle że komp by nie buczał ja podejrzewam karte graficzną.

Nie zmieniam zdania-dowód: karta graficzna nie powoduje tzw zawiechy jak to kolega określił.

Zapomniałem napisać, że komputer był w serwisie, gdzie stwierdzili że to sterowniki, no i przez jakieś 2 tygodnie było ok ale potem ten problem znowu wrócił (aktualizowali również bios).

diodak153 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Pomoże ktoś :confused: