Zawieszanie się podczas oglądania np. YouTube

Witam. Pewnie takie tematy już były ale napiszę świeży z uwagi, że każdy jest tak naprawdę trochę inny i daje inny pogląd na sytuację

Mianowicie mam problem z komputerem gdyż zawiesza się podczas oglądania YouTube. Sprawa o tyle dziwna, że dopiero co był w serwisie bo już wcześniej były z nim problemy. Minimalizowały się gry i przeglądarka i nie można było nagrywać płyt. Wymieniono całą płytę główną, napęd i zainstalowano nowy system. Teraz aktualizacje porobiłem nie tylko z windows ale również te od HP. Nie zapomniałem także o aktualizacji sterowników do karty graficznej. Kupiłem KASPERSKY z pełną ochroną.

Nie zdążyłem nawet przenieść moich plików na dysk i już pojawiły się problemy. Komputer się zawiesza podczas oglądania youtube i innych podobnych stron. Jedynym wyjściem wtedy jest wyłączenie awaryjne przytrzymując przycisk włączania.

Pytanie czysto teoretyczne do Was. Co może być przyczyną tak kiepskiego działania? Dysk mam praktycznie czysty ponieważ nie instalowałem jeszcze nic wymagającego. Zaznaczam, że komputer jest praktycznie nowy.

Poniżej podaję specyfikacje:

Laptop:

HP ENVY dv7, 17,3 full hd led

CPU: Intel Core i7 3630QM, 2,4 GHz

HDD: Hitachi 750 GB

GPU: Nvidia GeForce GT 650M, 2GB

RAM: 4GB

Spróbuj z innym antywirusem ,np;darmowym Avast ,Kaspersky lubi robić niespodzianki .

Tak samo się dzieje nawet jak całkowicie wyłączę Kasperskiego (jako program). Teraz nie pozbędę się go jak zapłaciłem za licencje :slight_smile: Fakt miałem wcześniej avasta i problemów nie było ale nie wiem czy to jest wina antywirusa. Przepatrzyłem opcje i nie znalazłem nic co mogło by blokować te filmy zawieszając kompa.

To skoro miałeś dobrze to po cos kombinował ?

Poza tym samo wyłączenie Kasperskiego niewiele da raczej gdyż ma usługi w tle jeszcze włączone i inne bajery(ale mogę się mylić) .

Spróbuj odinstalować Kasperskiego i zainstalować Avasta i zobaczyć czy będzie ten sam efekt .

Kombinowałem żeby była lepsza ochrona bo darmowy avast robił czasem babole i działy się dziwne rzeczy takie że np sam wyłączał się z panelu sterowania.

Napisałem jeszcze do HP w tej sprawie. W poniedziałek powinni dać odpowiedź i oczywiście poinformuję Was o tym, żeby zostało to dla potomnych czytających to zacne forum.

Do zwykłego użytkowania Avast wystarczy . Jakoś ja używam i nie miałem takich cudów .

jesteś do końca pewien, że kupiłeś czystego notebooka i nie masz nic wrednego na dysku?

chłopcy z salonów potrafią tam umieścić ciekawe programy. WIEM Z DOŚWIADCZENIA.

Moja rada postaraj się przejrzeć zainstalowane *.exe lub jeśli masz możliwość recovery to zrób to.

Pozdrawiam UF.

Witam. No więc tak komputer nie jest aż tak do końca idealnie czysty tylko chodziło o to, że nie jest zawalony programami.

Gadałem z kolesiem z serwisu godzine. Skończyło się na tym że wyśle mi płytki recovery poczta bo serwis wgrał system w języku angielskim i tak nie może być. Jak przeinstaluje go to wtedy mam do HP zadzwonić jeszcze raz i wtedy będziemy myśleć co dalej. Najbardziej prawdopodonie jest to że to wina Kasperskiego. Podobno (wiem to też z innego źródła) microsoft wypuścił średnio dobrą aktualizaję do windowsa 8 która gryzie sie z kasperskim. A ten program akurat ma taką wadę że bardzo mocno wgryza się plikami w system i może coś blokować.

Zauważyłem że komp nie tylko się zawiesza na filmikach na youtube ale nawet także na słuchaniu muzyki zapisanej na dysku.

Po prostu jak dalej tak będzie się zacinać na CZYSTYM systemie to wtedy ma iść do kolejnej poprawki do serwisu (mimo że ostatnio wymienili prawie wszystkie podzespoły). I oczywiście zostawie nortona.

Antywirus Kaspersky jest moim zdaniem najlepszy. Przyzczyna zacinania sie yt jest wolne lacze internetu ?

Pozdrawiam