Zawieszanie się programów pod Windowsem XP

Witam,

Mam taki ostatnio problem, zawieszają mi się poszczególne programy, które mam pod Windowsem XP. To się dzieje w przypadku Firefoxa 3.0…, lub antywirusa Avasta Home Edition, tak samo to się dzieje. Aktualizacje wirusów zawieszają się fatalnie. Firefox zawiesza mi się w momencie kiedy tylko wchodze prosto z otwartego systemu, potem już działa ok. Tak samo restart komputera, też ma takie same kłopoty. Podejrzewam, ze za mało pamięci RAM mam na swoim komputerze, ale czyżby…???

Mam 2x512 MB RAM, także to chyba nie tak mało jest.

Jak mi doniesiono wszystkie aktualne programy sa aktualniane pod Windows Vistę, także wymagają nieco więcej RAM w komputerze.

Chciałem jakiegoś płątnego antywirusa się postarać, ale ze sprzedawcą doszliśmy do wniosku, ze może by tak wypróbować wersję testową danego oprogramowania, jak to się będzie zachowywało. Bo mu wspomniałem o tym, ze już nieco przy starszych wersjach mi się to zawieszało, a teraz…???

Mam na myśli tu Kasperskiego. Już jest wersja 2009, a już mialem z nim kłopoty przy wersji 2007, także to już coś mówi.

Jedyne to chyba najlżejsze to Avast Home Edition dla systemu, bo te wszystkie pozostałe to obciążają system.

Próbowalem również AvG, ale też nic z tego, bo nie moglem prawidłowo pliku pobrać, nie wiem czemu, być może dlatego, że mi Kasperski phishinga wykrył, czyli strony z tym związane. Ale musiałem go, wywalić. Strasznie mi się wieszał

Prosze pomóżcie :slight_smile: :frowning:

Co do wirów zajrzyj tu :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Poza tym standardowe procedury takie jak czyszczenie rejestru i kompa,sprzątanie dysków,defragment,skanowanie na wiry itp. itd.

oczywiście to robię systematycznie. Avast mi wykrywa nawet w momencie kiedy łączę się z nietypową stroną i natychmiast rozłącza mnie. Tu z tej strony jest dobry, ale nie wykrywa mi phishingu, co robię płatne programy.

Ale za to jakie są ich wymogi systemowe! !!

Jak masz zainstalowane wersje dla Windows Vista, to jak najszybciej je odinstaluj i pobierz pod Windows XP.

te programy są również dla Windows XP, co to za różnica. Przecież to popularne programy jak Firefox, czy Avast, no i pewnie inne :smiley: