Zawieszanie się przeglądarek na bazie chromium

Sprawdź jeszcze na innym koncie. To pozwoli wyeliminować błędy związane z profilem użytkownika.

System jest świeżuteńki jak ja po kąpieli :slight_smile: więc myślę że to nie w tym tkwi problem.On istnieje od dłuższego czasu ale zdecydowałem się go tutaj poruszyć żeby sprawdzić czy tylko ja mam takie anomalie przeglądarkowe :smiley:

A niech sobie będzie czysty jak niemowlę :wink: Nowe konto, świeża przeglądarka. Żadnego logowania się na swojego użytkownika w Chrome, żeby nie zassało historii, zakładek i rozszerzeń.

Dziękuję za troskę :slight_smile: ale korzystam obecnie z opery bez żadnych rozszerzeń z domyślnym blokowaniem reklam i ona właśnie też się zawiesza bo jest na chromium :wink: dzisiaj będę obserwować po tej aktualizacji windowsa czy dalej to samo.

Niby tak. Ale nadal to jest chromowata przeglądarka, korzystająca z tych samych zasobów, katalogów, profili. Stąd mój pomysł z tym świeżym, nowym kontem. Ale to już jak sobie wujenka życzy :slight_smile:

No właśnie napisałem. Skrypty zamulają. A jednocześnie do @krystian3w, chyba wiem, dlaczego Adguard zamula tak przeglądarkami. On chce zablokować większą ilość skryptów i po prostu nie nadąża za tym, przez co zwiększa się zasobożerność przeglądarki u osób korzystających z Adguard i tylko zaczyna przeglądarka zamulać bardziej niż z Ublock Origin czy Nano Adblocker. Tak jak kiedyś zauważyłeś, że z nano trochę też muliło.

Gdzieś ci napisałem co najpierw trzeba zrobić gdy są problemy.

  1. Logi z Farbara. Widzę że tu są tacy co je potrafią czytać. Wcale to nie musi być leczenie infekcji lecz kosmetyka systemu. Nieraz ważniejsza. Idz do działu Bezpieczeństwo.
  2. Sprawdzenie integralności plików. (sfc)
  3. Monitorowanie przeglądarki przez menadżer zadań programu i systemu by się dowiedzieć co rozumiesz pod
    " przeglądarki na bazie chromium zawieszają się.To wygląda tak,że podczas przeglądania internetu nie można nic w pewnym momencie zrobić.Na górze na pasku od przeglądarki pojawia się napis"brak odpowiedzi".
  4. Monitoruj obciążenia ramu i procesora
  5. Po jakim czasie taki problem? Jaki wtedy Ram i CPU
  6. " wgrana najnowsza stabilna kompilacja Windows 10 home 64 bit". Która? 1903 z automatu czy wymuszona?

Jak już pisałem mam problemy z oprogramowaniem a nie infekcja komputera po formacie wszystkie przeglądarki bazujące na chromium zawieszają się co dziwne chyba tylko ja mam z tym problem i to nie na najgorszym PC

1 polubienie

Najlepiej nowe PC, bo wmówią ci że masz nieusuwalny wirus w UEFI lub RAM-ie.

A dysk zapomniałeś wyzerować by infekcja nie przetrwała w “sektorze rozruchowym”.

Nie miałem problemów z wirusami od dłuższego czasu jak formatuje dysk to usuwam wszystkie partycje system sam je potem tworzy i instalacja systemu.

Ile tu pisać, są problemy ze skryptami na stronach?

tzn? bo nie rozumiem o co do końca chodzi po czym poznać że takie coś występuje?

Ile tu pisać, są problemy ze skryptami na stronach?

tzn? bo nie rozumiem o co do końca chodzi po czym poznać że takie coś występuje?


Że jak otworzysz WP.pl i się chrome wywali, to niby wina programistów/web-developerów WP.

Przeglądarkę mam operę obecnie ale to się dzieje na wszystkich na bazie chromium na stronę wp wszedłem i nic się nie dzieje.