Zawieszanie Się Pulpitu, Zanik Dzwięku

Witam.

Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość, jeżeli czegoś nie podałem bądz napisałem źle - proszę o upomnienie a zmienie.

Może najpierw detale mojej skrzyni :

Intel Pentium Dual CPU E2160 @ 1,8GHz & 1,8GHz

2GB RAM

Radeon EAX 1300/1500 Series

Płyta główna ASUS P5B-MX

Dysk Twardy 160GB.

Więc mój problem polega na wieszaniu się pulpitu oraz zanikaniu dzwięku w grach oraz przeglądarce ( w programie muzycznym AIMP dzwięk jest normalnie ). Co do zawieszania się pulpitu to wszystkie programy działają normalnie, pasek menu start itd też. Jedynie pulpit się zwiesza i nic z tym nie można zrobić. Chce tutaj podkreślić, że robiłem formata 3 krotnie i dalej jest ten sam problem… Nigdy nie wiesza się gdy gram lub cokolwiek w tym stylu, tylko wtedy kiedy robie cos na pulpicie, używam programu bądz przeglądarki. Nie ma reguły czasowej ani nic w tym stylu. Dzieje sie to bez uprzedzenia. Sprawdziłem komputer programami :

Ad-Aware, Spybot Search & Destroy, ComboFix oraz HijackThis.

Ad-Aware oraz Spybot znalazły jakieś błędy, wirusy.

Poniżej daje logi z ComboFix oraz Hijack

ComboFix :

A system operacyjny i antywirusa mamy legalne? Jakiego antywirusa dokładniej posiadamy?

Ad-Aware nie wykrywa wirusów, to tak gwoli ścisłości.

Jeśli niechciane oprogramowanie pojawia się na Twoim komputerze już w chwili instalacji czystego systemu, bez podłączonych peryferyjnych nośników, bez kontaktu z Internetem przed instalacją zapory sieciowej, to wniosek wskazuje niemal jednoznacznie na problem z systemem. Stąd moje pytanie o legalność zarówno jego, jak i antywirusa.

To nie system - a stwierdzam to na takiej podstawie, że na laptopie jest wgrany identyko ten sam i nie mam żadnego problemu z jakimś zawieszaniem pulpitu czy cokolwiek. Próbowałem również wgrać tylko i wyłącznie na sprawdzenie inną kopię systemu ( na PC ) problem był taki sam…

Co do antywirusa to Avast Free Edition. Więc raczej nie w tym tkwi problem.

Po-Googlowałem troszke i wyczytałem, że może to być problem z RAMem, czy jest to możliwe ? Jakieś błędy w pamięci czy coś ?

Co do Avasta to nie byłbym taki pewien. Od wesji 6 mam mały problem z nim. Otóż nie mogę oglądać filmów kiedy Avast jest aktywny. Zawsze po kilku, kilkunastu minutach, następuje zwis komputera. Objawia się to tym, że najpierw obraz zawiesza się, kilka sekund później myszka zamiera, aż w końcu dźwięk się rwie i następuje cisza. Pozostaje tylko twardy reset. Kiedy Avast jest wyłączony (wszyskie ochrony wyłączone) mogę spokojnie obejrzeć każdy film. Problem nie leży ani z kodekach, ani w odtwarzaczach filmów, bo próbowałem już różnych i zawsze działo się to samo. Avast wyłączam - wszystko chodzi.

Próbowałem zmieniać już i Anty-Wirusa i poszczególne sterowniki od podzespołów… Żadnego efektu :confused:

Nadal optuję za tym, że może to być wina systemu, ale nie będę się upierał - choć nie powiedziałeś wprost, że jest legalny :wink: (wybacz podejrzenia, jeśli się mylę)

Odnośnie Avasta, spróbujcie go obaj zmienić na COMODO, ewentualnie AVG - z darmowych rozwiązań wyboru zbyt szerokiego nie macie w tej kwestii. Też z nim miałem problemy. Z COMODO w sumie ostatnio również - obciąża mi cały jeden wirtualny rdzeń na Atomie D525 (1/4 mocy procka)…

W większości przypadków, jeśli instalacja systemu przebiega pomyślnie, z RAMem jest ok. Jeśli chcesz to sprawdzić - uruchom MEMtest86+ do pobrania z tej strony - nagraj go sobie na płytę z obrazu ISO i sprawdź czy wszystko ok. Jeśli tak - ten problem odpada.

Kolejny krok - po zainstalowaniu gołego systemu, posprawdzaj go bez instalowania czegokolwiek i łączenia z Internetem. Spróbuj obejrzeć jakiś film z DVD w Windows Media Playerze, sprawdź czy problemy nadal występują. Następnie powoli instaluj kolejne elementy i sprawdzaj dalej system w ten sam sposób. Jeśli to coś z oprogramowania, które instalujesz na bieżąco - wykryjesz to.

Antywirusa proponuję zainstalować na końcu, już po instalacji wszystkich sterowników o głównego oprogramowania.

Czekam na wieści o Twoich postępach.

Myśle, że to nie system… Ponieważ tak jak mówiłem na laptopie mam zainstalowaną tą samą kopię i nie ma żadnego problemu - a system stoi już tam ponad 7 miesięcy.

W porządku, zrobie tak jak mówiłeś NRN. Powróce z rezultatem :slight_smile:

Dodane 27.06.2011 (Pn) 17:33

Witam!

Problem rozwiązany… Problemem były sterowniki od karty graficznej. Oczywiście dlatego, że nie są oryginalne… Modyfikowane sterowniki Omega Drivers. Sprawdziłem jeszcze inne sterowniki przed napisaniem tego postu aby być pewnym. :slight_smile:

Dzięki Wszystkim za zainteresowanie ! :slight_smile:

/Do zamknięcia