Zawieszanie się routera WAG 200G

Wykorzystałem moim zdaniem wszystkie możliwości do zdiagnozowania zawieszania sie routera Linksys WAG 200G. Teraz liczę jedynie na Waszą pomoc. Dodam, że router był nawet wymieniony przez producenta a ostatnim testem jaki przeprowadziłem było pożyczenie takiego samego modelu działającego na 100%. Podczas współpracy bezprzewodowej routera z laptopem (Amilo Pi2530) następuje zawieszenie. Nie idzie przywrócić od strony laptopa, jedynie można zrobić to wchodząc do routera poprzez PC stacjonarne i zmianę kanału (Wireless Channel), bądź restart sieciowy routera. Do laptopa zostały pobrane i zainstalowane najnowsze stery wi-fi, bez skutku. Nie mam pojęcia czy z zewnątrz nie dochodzą jakieś zakłócenia. Router był testowany na wszystkich dostępnych kanałach. W mieszkaniu w tych momentach nie były włączane żadne urządzenia typu mikrofala itp. Mieszkam w domku jednorodzinnym, sąsiedzi zza ściany wykluczeni. Wsparcie Linksys’a poza wymianą na nie wiele się zdaje. Co może być?

Sądzę, że to wina karty w laptopie.

Jaki model karty masz?

Intel ® PRO/Wireless 3945 ABG

Pożycz od kogoś karte na USB, lub PCMCIA i zobaczymy.

EDIT:

Nie masz jakichś virów, albo robali w systemie?

Taką opcję juz wstępnie przerabiałem, aczkolwiek nie na laptopie a do stacjonarnego założylem kartę (usb) od liveboxa. Miałem za mało czasu aby stwierdzić czy jest OK, musiałem oddać. Ta sytuacja co opisuje występuje każdego dnia po kilka razy. Tyle, że karta od LB nie za bardzo chodziła na moim PC, powodowala BS. Szukam karty żeby pożyczyć na dłuzszy czas, ale to trudne. Nawet znajomy w sklepie niema, wszystko jedynie pod zamówienie.

99 % nie wina routera, karta laptopa lub jej oprogramowanie, a jak tam poziom sygnału ?. Najlepiej, odinstaluj wszystko co karta, wgrać tylko same stery do karty i zrezygnuj ( nie instaluj ) z aplikacji sterującej sieciami wi-fi i ustaw tylko i wyłącznie na module wbudowanym w system - sieci bezprzewodowe.

100% nie wina routera, wiem to po tym jak pożyczyłem ten sam model od znajomego (pisałem wyżej). Co chodzi o odinstalowanie sterownika karty - zrobilem to wczoraj ale po restarcie systemu (Vista) wgral się na nowo. Pobrałem też najnowsze sterowniki ze strony Simensa, nic nie pomogło.

JNJN, nie bardzo rozumiem:

Czy możesz dokładnie opisać jak mam to zrobić.

P.S.

poziom sygnału, max

Nie wiem dokładnie jak to na Viscie, ale sugerowałem się XP, często do karty wi-fi oprócz sterów jest instalowane oprogramowanie np : Intel PRO/Wireless Network Connection ID Tool lub podobne.

Myślę, że w moim przypadku nie miało miejsca instalowanie się dodatkowego programu. Jutro być może będe mieć kartę pod USB.