Zawieszanie się systemu i wyłączanie się monitora

Pomocy … Zaraz po właczeniu komputera na ciemnym pulpicie ( tym, przy ktorym przechodzimy do BIOSA) pojawia mi się komunikat w języku angielskim informujący, że system jest uszkodzony lub “overload fail”. Mam w opcjach: DELETE … do biosa i F1 … “to continue”. W BIOSIE niczego nie zwojowałem, natomiast po wciśnięciu F1 przechodzę do pulpitu z ikonkami kont użytkowników. I tam zaczynają się problemy. System wiesza mi się już przy próbie wpisania hasła ( myszka unieruchamia się, a monitor się wyłącza). Po kilku resetach działa jako tako, ale czesto niespodziewanie, przy obciążonej czymś grafice lub pamięci wiesza się tak samo.

Nie wiem, czy problem tkwi w karcie graficznej … raczej nie, bo tą właśnie wymieniłem.

Gorąco proszę o pomocne wskazówki.

Z góry dzięki i pozdrawiam!

1.Jak instalowałeś stery? (czy czgoś nie namieszałeś)

  1. Sprawdź czy dobrze zamontowałeś karte graficzną!

3.Spróbuj przywrócić domyślne ustawienia biosu.

4.Czy usuwałeś stery od sarej karty jakimiś specjalnymi programami (np.Driver Cleaner)?

Czy po zmianie karty graficznej system działał poprawnie jakiś czas, czy to pierwsze uruchomienia komputera z nową kartą ?

Karta zamontowana jest poprawnie. Zaraz po jej zamontowaniu system działał poprawnie. Problemy pojawiły się po kilku dniach / uruchomieniach systemu.

Zadnych programów do usuwania starych sterow nie uzywalem.

Przy instalacji nowych … owszem moglem cos namieszac. #-o

Skoro system jakiś czas działał poprawnie po instalacji nowej karty graficznej, to prawdopodobnie nie wina sterowników karty graficznej.

Kiedy ostatnio system uruchomił się poprawnie ? Odinstalowywałeś jakieś programy ? Czyściłeś rejestr, czy coś podobnego ?

Tryb awaryjny uruchamia się normalnie ? (Naciskaj klawisz F8 przed rozpoczęciem ładowania systemu, zaraz za pierwszym ekranem POST).

a może karta nie jest kompatybilna napięciowo z twoją płytą główną.

Spróbuj formata i instalacji systemu od nowa ze sterami od grafy!Następnym razem pamiętaj żeby usuwać stery od starej karty specjalnymi programami nie przez Dodaj/Usuń. :stuck_out_tongue: