Zawieszanie się systemu: Windows 98 SE

Witam,

na swojej stacji roboczej w pracy mam zainstalowany oryginalny Windows 98 SE. Wszystko by było ok, gdyby komp się ciągle nie zawieszał. Należy przyznać, iż komputer jest już dosyć archaiczny na dzisiejsze czasy, jednak na potrzeby firmy starcza w “110%” (szef nie chce wymienić :confused: ). Chcą usprawnić swoją prace (nie odpowiadają mi nadgodziny :/) proszę Was o poradę. Poniżej podstawowa konfiguracja kompa uzyskana z AIDA32:

Komputer:


      System operacyjny Microsoft Windows 98 SE


      Dodatek service pack systemu operacyjnego Brak


      Internet Explorer 6.0.2800.1106 (IE 6.0 SP1)

Płyta główna:


      Typ procesora AMD Athlon-PECM, 800 MHz (4 x 200)


      Nazwa płyty głównej AOpen AK33 (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio)


      Mikroukład płyty głównej VIA VT8363 Apollo KT133


      Pamięć fizyczna 384 MB (SDRAM)


      Typ BIOS'u Award Modular (09/06/00)


      Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)


      Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)


      Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:


      Karta wideo NVIDIA Vanta/Vanta LT


      Akcelerator 3D nVIDIA Vanta


      Monitor LG L1718S [NoDB] (1704118145)



 Multimedia:


      Karta dźwiękowa MPU-401-compatible


      Karta dźwiękowa VIA AC'97 Audio Controller [H]



Magazyn:


      Napęd dyskietek GENERIC NEC FLOPPY DISK


      Dysk fizyczny GENERIC IDE DISK TYPE47


      Napęd dysków optycznych LITE-ON LTR-32123S (32x/12x/40x CD-RW)



Partycje:


      C: (FAT32) 9756 MB (6801 MB wolne)



Urządzenia wejściowe:


      Klawiatura Klawiatura standardowa (101/102 klawisze) lub Microsoft Natural Keyboard


      Mysz Port myszy zgodny z PS/2

Sieć:


      Karta sieciowa Realtek RTL8029(AS) Ethernet Adapt (192.168.2.122)

Pomimo moich prób komputer się ciągle zawiesza (losowo), na MS Office 2000, przeglądarce, wygaszaczu ekranu… przy widocznym jedynie pulpicie… Jest to o tyle wkurzające, że nie potrafię powiązać zawieszania się z konkretną aplikacją. Do tej pory próbowałem:

  • wgrywanie sterowników do chipsetu => bez rezultatów

  • wgrywanie starszych wersji sterowników do karty graficznej => bez rezultatów

  • wgrywanie jakiegoś SP do 98 => bez rezultatów :confused:

  • czyszczenie komputera, przesmarowanie procka, nałożenie lepszego chłodzenia => bez rezultatów

  • defragmentacja dysku => bez rezultatów

  • wymiana pamięci na inne, zmienianie wielkości dostępnej pamięci, testowanie pamięci => bez rezultatów

  • podmiana dysków => bez rezultatów

  • skanowanie ScanDiskiem => bez rezultatów, zero bad sektorów

  • sprawdzanie pod kątem wirusów, trojanów => czysto

  • wgrywanie Windowsa 2000 => brak zawieszania się systemu… ale z powodu tego iż ten Windows nie jest zbyt legalny w firmie, więc niestety odpada podmiana (każdy komp ma przypisany system i taki musi być :/)

Ogólnie w danej chwili nie mogę już kombinować tak jak wcześniej, ponieważ na kompie jest wgrana bardzo ważna aplikacja księgowa… jednak jestem skory do wypróbowania tego i owego, o ile nie stracę danych :stuck_out_tongue: Gdyby ktoś miał jakiś pomysł (oprócz otwarcia okna i wyrzucenia kompa), to z góry dziękuję za podzielenie się nim :slight_smile:

ps. obiło mi się o uszy, że procesory AMD niezbyt dobrze radzą sobie z Windowsem 98 i vice versa %-) na ile to prawda, to nie jestem w stanie powiedzieć :confused:

Daj logi z :

HiJackThis

i

ComboFix