Zawieszanie się systemu z buczeniem w głośnikach

Witam! !!

Posiadam konfigurację sprzętu:

-MoBo: Asus Maximus II Gene

-CPU: Q6600 rev.G0 2,4GHz + Scythe Ninja 3

-GPU: GTX260 PALIT SONIC 216SP

-PSU: Corsair TX650W

-RAM: 4GB GoodRam PRO 1066MHz (2.1v)

Mianowicie wcześniej miałem na tym komputerze nVidi’e gtx470, wywalała ona komunikaty (podczas trybu 2D jak i 3D podczas gry w np BF3 albo BC2) że “sterownik ekranu nVidia 285.62 przestał działać ale odzyskał sprawność”, albo komputer się zawieszał i z głośników wydobywał się “buczący” dźwięk. Sprawdziłem ją na drugim PC, zainstalowałem najnowsze stery i było to samo. Więc oddałem na reklamację. Teraz pożyczyłem od kolegi na 100% sprawną gtx260 i jest to samo. Żeby wykluczyć CPU ustawiłem go na standardowe taktowania (wcześniej chodził na 3,2GHz), ale problem nadal występuje. Nie mam już pomysłów co może to powodować. Aa i robiłem wczoraj format i nic to nie dało. Z dziennika zdarzeń odczytałem kilka błędów, minowicie takie :

4 błędy takie :

Wystąpił krytyczny błąd sprzętowy.

Zgłoszone przez składnik: rdzeń procesora

Źródło błędu: Wyjątek sprawdzenia komputera

Typ błędu: Błąd magistrali/połączenia wzajemnego

Identyfikator procesora: 0 ( w pozostałych błędach jest 1,2,3)

Widok szczegółów tego wpisu zawiera dodatkowe informacje.

i taki

Sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność.

PROSZĘ O POMOC :shock:

Opis błędu wskazuje na przegrzewanie się procesora ale?

Sprawdź czy wentylator dobrze dolega do procesora (może jakiś zaczep się poluzował) a przy okazji (jak możesz) to wymień pastę. Sprawdź czy wentylator w ogóle pracuje. Sprawdź, jakie temperatury osiąga Procesor w stresie.

Dodatkowo.

Przywróć domyślne ustawienia Bios.

Przetestuj kości pamięci ram.

Zwróć też uwagę na zasilacz, – bo może to on przestał wyrabiać co, jest bardzo prawdopodobne.

procesor raczej nie przegrzewa sie, w swieta wymienialem paste na zalmana stg2 i CPU nie osiaga wiecej niz 55’C. A zasilacz to nie wiem, jak to sprawdzic mozna? Bo mam drugi ale 460W ale nie wiem czy nie za slaby jak na ten konfig.

Jeżeli wszystko z procesorem jest ok. to sprawdź zasilacz.

Do zwykłego testu Twój zapasowy 460W powinien wystarczyć. Osobiście mam zasilacz 450W i BC2 śmiga aż miło. Sterowniki pobierałeś ze strony producenta? http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl czy z innej strony?

Sterowniki muszą być odpowiednie dla wersji systemu XP/Vista/7 32 lub 64 bit i karty graficznej serii GTX.

Przetestuj kości pamięci ram.

stery sciagnalem z strony nvidii, ramy tez sprawdzilem. Ale juz rozwiazalem chyba sprawe, mianowicie po wymianie psu przestal sie zawieszac, a po przelozeniu karty graficznej do drugiego gniazda pcie skonczyl sie problem z ‘sterownik ekranu przestal dzialac’. 2 usterki w jednym czasie.

Dzieki za pomoc. :slight_smile: