Zawieszanie się systemu

Cześć.

Mam taki problem. Mianowicie na starcie systemu (boot, logowanie, oczekiwanie na autostart, na każdym z tych etapów) mam tak że system dostanie freeza na mniejwięcej około 30 sek - 1 min. To samo mam podczas normalnej jego pracy - 10-20 sek freez i tylko myszką mogę ruszać.

Jakieś sugestie co może być tego przyczyną?

Dodam, że robiłem testy HD Tune i dysk jest ok

Jest to normalne. Na Win8.1 to też występuje - miałem to samo. Odśwież system opcją “odzyskiwania systemu”. Innych sposobów nie znam. 

Co masz na myśli odzyskiwanie systemu - system normalnie po tej zawieszce uruchamia i bardzo nie regularnie dzieją się te zwiechy podczas pracy systemu, w przeciwieństwie do startu - tam zawsze jest to zawieszenie.

Wejdź w Ustawienia, Aktualizacja i zabezpieczenia, Odzyskiwanie. Tam masz opcje “Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego”. Będziesz miał wybór, czy chcesz wszystko usunąć, łącznie z Twoimi plikami i na nowo system przywrócić do stanu początkowego, bądź zachować swoje pliki a tylko przywrócić system do stanu początkowego. Od Ciebie zależy, czy chcesz taką opcje przeprowadzać, pozbywając się w ten sposób problemu, którego opisujesz. 

 Pokaż screena z programu Screeny wrzucasz na zewnętrzny serwer a na forum podajesz tylko link do nich lub miniaturkę.