Zawieszanie sie Visty po 20 minutach od włączenia

Witam

Bardzo pilnie potrzebuje pomocy.

Otóz ktoś mi bliski leży po ciężkim wypadku w szpitalu daleko od kraju. Nie może poruszać się .Jest tam sam. Jedynym jego oknem na świat jest komputer. Szpitalny informatyk powiedział, że nie może angażować się w naprawę prywatnego sprzętu.

I ten komputer , w jakimś stopniu z mojej winy, zaczął szwankować.

On ma Vistę, ja XP.

Otóż uruchomiliśmy na komputerach program do aplikacji zdalnego pulpitu TeamViewer . Skanowałam jego komputer programem Malware AntyMalware. Nie, żeby coś szwankowało, to było tak profilaktycznie, bo sprzęt działał bez zarzutu. Program wykrył coś, co miało w nazwie trojan. Usunęłam to, zamiast dać do kwarantanny. I zaczęły sie problemy. Komputer zawiesza się po 20 minutach od włączenia, niezależnie od tego ,czy otwarte są jakieś strony, czy nie. Klawisze są nieaktywne. Trzeba wyłączyć komputer , by zaczął działać ponownie.

Uruchamianie trwa długo, bo idzie to przez szpitalne serwery.

By poprawić sytuację zrobiliśmy przywracanie systemu do punktu sprzed tego incydentu. Nic to nie dało.

Potem sprawdzane były błedy na dysku. Automatyczna naprawa błędów nic nie zmieniła. Opcji “skanuj dyski i odzyskaj utracone sektory” niestety nie udaje sie w pełni zastosować, bo komputer zawiesza się i po 20 minutach jest koniec pracy. Powtórne skananowanie z tym samym skutkiem.

Oboje słabo znamy się na komputerach. On ma znajomość jeszcze bardziej elementarną od mojej.

Bardzo wdzięczna będę za pomoc. Będę mu przekazywała informacje telefonicznie lub przy pomocy zdalnego pulpitu .

Pozdrawiam >Halszka

Sprawdzałeś temperaturę laptopa (procesora) użyj everet ultimate

Spróbuj uruchomić skanowanie dysku w poszukiwaniu błędów w trybie awaryjnym (podczas odpalania komputera wciska się F8). Nie powinno go wtedy zawiesić. bo ładowane są tylko podstawowe sterowniki i biblioteki DLL.

Wybacz, moja wiedza na temat komputera jest niewielka, nie rozumiem ,o czym mówisz. Halszka

sprawdź temperaturę procesora programem everest ultimate w nim komputer -> czujniki

Ściągnij program AIDA64 Extreme Edition (ściągnij stąd np.), ewentualnie program Core Temp.

W Core Temp będzie o wiele prościej i szybciej :wink:

AIDA i Everest podadzą dodatkowo dane odnośnie temperatur dysku i karty graficznej, może tam jest pies pogrzebany :slight_smile:

Spróbuj coś z tego i podaj temperatury, w jakich granicach się wahają.

Halszka2 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Bardzo dziękuję za reakcję i podpowiedzi.

Udało się ściągnąć kogoś, kto bezpośrednio mógł spojrzeć na komputer mojego brata. I potwierdził to, o czym piszecie. Mianowicie problem jest w temperaturze dysku. Moje działania poprzez zdalny pulpit, którym przypisywałam sprawstwo awarii, tylko przypadkowo zbiegły się z podstawowym problemem sprzętu.

Szkoda mi trochę ,że nie mogłam sama wykorzystać Waszych porad . Czas funkcjonowania laptopa stawał się coraz krótszy i niewykonalne (przy moim i jego poziomie zaawansowania) stało długie pracowania na nim. A poza tym zaczęłam też lubić grzebanie w komputerze i zagłębianie się w jego wnętrzu i z tego powodu też jest mi żal, że nie zastosuję Waszych rad.

Mam nadzieję, że naprawa powiedzie się.

Z poziomem życzliwości na świecie nie jest tak źle, jak to się wydaje na pierwszy rzut oka. Ktoś ma dzisiaj przynieśc bratu zastępczy sprzęt na czas trwania naprawy.

Pozdrawiam Was serdecznie i jeszcze raz dziękuję.

Halszka