Zawieszanie się Visty przy rozruchu

Od dwóch miesięcy system /Vista Home Premium 64 bit/ zawiesza się od czasu do czasu przy rozruchu. Pojawia się zielony, przesuwający się pasek i na tym się kończy. Czasami pomaga resetowanie, najczęściej trzeba na chwilę wyłączyć napięcie. Programy autostartu ograniczyłem do minimum. Wielokrotnie skanowałem dyski /Awast, Kaspersky /Sprawdzałem styki kości pamięci RAM. W dziennikach nie ma wzmianki o błędach czy usterkach. Vistę mam już od roku i wcześniej właściwie nic się nie działo.

Podaję log -Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 21:33:32, on 2008-08-03 http://wklej.org/id/3c6bb66e36

A zobacz ile tu ci plików brakuje! “(file missing)”

>>Od dwóch miesięcy system /Vista Home Premium 64 bit/ zawiesza się od czasu do czasu przy rozruchu. Pojawia się zielony, przesuwający się pasek i na tym się kończy. Czasami pomaga resetowanie, najczęściej trzeba na chwilę wyłączyć napięcie. Programy autostartu ograniczyłem do minimum. Wielokrotnie skanowałem dyski /Awast, Kaspersky /Sprawdzałem styki kości pamięci RAM. W dziennikach nie ma wzmianki o błędach czy usterkach. Vistę mam już od roku i wcześniej właściwie nic się nie działo.

(…)<<

Witaj

Ja miałem taki sam problem. Spowodowały go dwie infekcję. Nawet po wyleczeniu i sprawdzaniu z ekspertami od wirusów (mówili, że wszystko było OK) działo się to samo. Niestety musiałem zrobić format, bo dłużej niedało się wytrzymać. Ja radziłbym Ci to samo.

Pozdrawiam,

szyman_12

"A zobacz ile tu ci plików brakuje! “(file missing)”

Czy to przez to że mam Vistę 64 bit. i hijackthis nie wykonuje pełnego logu? Mogę prosić o wyjaśnienie, bo nie bardzo znam się na tym.

“Ja miałem taki sam problem. Spowodowały go dwie infekcję. Nawet po wyleczeniu i sprawdzaniu z ekspertami od wirusów (mówili, że wszystko było OK) działo się to samo. Niestety musiałem zrobić format, bo dłużej niedało się wytrzymać. Ja radziłbym Ci to samo.”…

Od dłuższego czasu nie pojawił się żaden poważniejszy wirus. Kaspersky jedynie znalazł trojana w programie do czyszczenia dysków "Ashampoo’.Został usunięty. Ta sytuacja ma miejsce tylko od czasu do czasu. Dzisiaj pojawiła się po tygodniowej przerwie. Nic podejrzanego poza tym z systemem się nie dzieje.

No i jednak znalazł Ci trojana. Mi też Panda i AVG znalazły i nawet skasowały, a te trojany były w plikach tymczasowych, więc wszyscy mówili, że to napewno nic nie jest zainfekowane no bo to tylko pliki tymczasowe przeglądarki, a jednak kompa musiałem sformatować. Jak chcesz to masz tutaj mój post : viewtopic.php?f=2&t=259810 (Ciebie dotyczy punkt 2), ale raczej nie uzyskasz odpowiedzi . A może spróbuj naprawić system : http://windowshelp.microsoft.com/Window … 51045.mspx

Pozdrawiam,

szyman_12

Podaj log z Combofix

…A może spróbuj naprawić system : http://windowshelp.microsoft.com/Window … 51045.mspx

Dzięki za informacje. Nigdy z tej funkcji /diagnostyka systemu/ wcześniej nie korzystałem, być może chociaż po części pomoże rozwiązać problem. Pojawił się komunikat że do komputera podłączony jest przenośny odtwarzacz muzyki i należy go usunąć. Do portu USB podłączony jest tylko zewnętrzny modem, jednak wcześniej zdarzało mi się w/w sprzęt odłączać nie korzystając z funkcji tzw. bezpiecznego usuwania sprzętu. Czy to może mieć wpływ na stabilność systemu no i jego rozruch?

ekolog , człowieku co Ty z systemem wyrabiasz ? Brakuje paru bardzo ważnych plików systemowych i dziwisz się, że system się zawiesza. Rzadko to mówię, ale Twój system jest tak poważnie uszkodzony, że jedyną możliwością przywrócenia pierwotnego stanu jest reinstalka, no chyba, że jeszcze spróbujesz przywrócić wszystkie pliki z płytki instalacyjnej windowsa. Jak to zrobić dowiesz się z tego tematu - http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry76658

…ekolog, człowieku co Ty z systemem wyrabiasz ? Brakuje paru bardzo ważnych plików systemowych i dziwisz się, że system się zawiesza…

Właściwie to nic z systemem nie wyrabiam. Nie usuwam żadnych plików ani wpisów w rejestrze. :slight_smile: Czasami czyszczę rejestr czy dyski używając programów Revo Uninstaller, czy wcześniej Ashampoo Optimiser. Nie wiem czy one mogły tutaj coś namieszać. Z drugiej strony, jeśli zniknęły ważne pliki systemowe to dlaczego system po uruchomieniu działa stabilnie i nie ma komunikatów o błędach. To prawda że od czasu do czasu zawiesza się przy starcie, ale dlaczego np. dzisiaj /kilka startów/ wszystko ładuje się bez zarzutu.

Jakiś czas temu w związku z podejrzeniem wirusa zrobiłem podobne logi i zawsze część wpisów pojawiała się z adnotacją file missing. Może w tej sytuacji ma rację huber2t, który napisał…/post z 12.04.2008/

Post przez huber2t w 12.04.2008 (Sob) 4:18

Hijackthis jest 32 bitowy i dobrze nie rozpoznaje 64 bitow i dlatego w wiekszosci wpisów masz file missing

ekolog , wiesz co jak dla mnie to nie jest żadne uzasadnienie, miałem przyjemność testować system 64 bitowy i tego typu niespodzianek nie zauważyłem więc to trochę jest dziwne :-o …ale z tego typu programami nigdy nic nie wiadomo więc generalnie wszystko jest możliwe.

Dobrze nie rozpoznaje zgodze się, ale to jest syf

Podaj log z pliku main.txt z Deckard’s System Scanner

log z DSS - http://wklej.org/id/1b5f30f049

ale rokko ma rację, w rejestrze systemu brakuje ci pewnych plików (“file missing”), a generalnie samo się nic nie robi. Mogłeś coś przez przypadek usunąć, to się czasem zdarza i tego nie unikniesz, a skutki wychodzą już przy starcie windowsa.

Swoją drogą ja uważam, że Vista nie jest jeszcze dopracowana, i mogą jeszcze powstawać tam różne błędy, bo jakoś w ulepszanym XP nigdy nie mialem podobnych problemów…

Log z HijackThis po formacie i zainstalowaniu na nowo systemu - http://wklej.org/id/16c8a4c98e

Właściwie nic się nie zmieniło. Część plików jest z adnotacją ‘file missing’. Mam nadzieję że problem z zawieszaniem się Visty definitywnie się skończył. Czas pokaże, ale już teraz bardzo dziękuję wszystkim, którzy okazali zainteresowanie i udzielili wskazówek jak się z tym uporać.

Ja nic złego w logu nie widzę.

No proszę, może niepotrzebnie zrobiłem format. :smiley: .