Zawieszanie się Windows XP - co jest grane?

Komp stacjonarny (XP, SP3, 2,42 GHz, Intel Celeron, 748 MB RAM). Średnio raz na dzień system się zawiesza - jesteś gdzieś tam i bach, nic nie możesz zrobić, kursor nie chodzi, klawiatura nie reaguje, restart pomaga do… następnej zawiechy;-)

Nie ma żadnych niebieskich ekranów. Trudno też wyczuć moment - zawiesza się w przypadkowej chwili. Na kompie korzysta się tylko z neta, żadnych gier, żadnych programów dużych.

Ważne, ale czy istotne? W menadżerze urządzeń jest wykrzyknik przy Kontrolerze przerwań systemowych. Nie ma tego sterownika.

Co jest przyczyną zawieszania się? Dajcie jakieś sugestie;-)

Dzięki!

Przeskanuj dyski programem antywirusowym,

oczyść system programem ccleaner

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

tam też odznacz z autostartu aplikacje, które są zbędne - to zwolni trochę pamięć i zdecydowanie przyspieszy system.

A poza tym z płyty którą miałeś wraz z płytą główną (lub z neta od producenta MOBO) pobierz i zainstaluj sterownik. Powinno być OK.

Jeżeli masz zainstalowana JAVE wyłącz włczanie apletu przy starcie komputera.

Dodane 31.12.2011 (So) 19:08

Jak instalujesz windows to nie przestawia sie na start z CD/DVD tylko wciska po resecie jakis klawisz (zzależnie od komputera F12, F2 lub inny) i robi jedno butowanie z napędu bo tak po restarcie będzie Ci sie ciągle bootował z napędu.

Nie będzie. Czeka na wciśnięcie klawisza - jak się nie doczeka to uruchamia system z dysku.

Czy czeka czy nie zależy od BIOSU.

Nie każdy czeka ? Wiem to na 100% bo miałem taki przypadek.

Dokładnie, różnie z tym bywa, bo ja sam tak mam ze swoim kompem, że raz wyświetla komunikat, a raz nie i od razu rusza instalator.