Zawieszanie się Windowsa XP

Mam problem taki, że zawiesza mi się co jakiś czas Windows XP.

Konfiguracja komputera: Athlon XP 1250+, RAM 256 Kingston, HDD 80GB, GeFroce 7300GT Zalman 128mb, zasilacz ModeCom PFC MC 400W, 1 napęd - LG nagrywarka dvd.

Windowsa zawiesza się zwykle przy włączonym tylko firefoxie i psi (komunikator internetowy dla jabbera).

Dysk C nie jest zapełniony, w sumie tylko najważniejsze programy itp. (10 GB zajęte z 38GB dostępnych)

Myślałem, że to wina temperatur, ale są w normie. Fakt, było na procesorze około 60 stopni, ale się okazało że to brak pasty/taśmy. Gdy założyłem, wróciło do normy.

Jedynie napięcie na linii +12 V, jest prawie równe 13… Jak je zmniejszyć to nie wiem.

Czasem też wyskakują 2 alerty o wirusach, te same i są podawane kwarantannie cały czas. Logi były ogarnięte i są czyste. Więc ogólnie nie wiem, czemu tak się dzieje.

Za mało Ram-u ?

256 MB RAM to niestety dziś już jest przy mało nawet dla Windows XP niezbędne minimum to 512 MB, ale zalecał bym 1GB i byłoby ok

jakoś działam na nim od kilku lat i nie było nigdy takiego problemu.

256 MB RAM,szczególnie przy firefoxie,który jest pamięciożerny

aha, dzięki za info :wink:

:arrow: Wykonaj optymalizację systemu (usunięcie zbędnych wpisów z autostartu, defragmentacja, czyszczenie rejestru)

:arrow: Przeskanuj komputer za pomocą Dr.Web Curelt (włącz od razu skanowanie pełne).