Zawieszanie się windowsa xp

(Mach3p) #1

Witam ,

pisze z nadzieją na rozwiązanie mojego dość nietypowego problemu ( nie spodkałem się wcześniej )

a mianowicie po pewnym czasie korzystania z komputera coś koło 2-3h może dłużej

, gdyż nie jest to regularne ( najczęściej zaś po przywróceniu ze stanu uśpienia)

, zawiesza się system. Ale program główny np gra/muzyka czy coś z czym mam do czynienia

pracuje bez problemu, ale po zetknięciu z pulpitem komputer nie reaguje na otwieranie/ zamykanie żadnych programów

( magiczna trójca również nie działa :D) przeglądarka się również zawiesza, często katalogów niemożna otworzyć.

Aby zakończyć tą całą agonię jedyne wyjście jakie pozostaje to reset kompa gdyż, na zamykanie z paska stanu komputer nie reaguje.

Moim głównym podejrzanym jest dysk , ale sam już nie wiem jak myślicie co może powodować tego typu "uniedogodnienie" ?

Używam WinXp, na dobrym sprzęcie komp nie jest zaśmiecony, zawirusowany raczej też nie.

z góry dziękuje za odpowiedzi : )

(ra-v) #2
  1. Memtest dla pamięci

2. np. Norton Disk Doktor dla dysku

3. Temperatury i napięcia

I daj znać jaki jest stan.

(Mach3p) #3

no to tak screen z HD Tune macie tu

Plik txt z temperaturami + dane kompa tu

mem-test doniosę : )

(ra-v) #4

Jak Memtest nic nie wykryje to

1. Zainstaluj na nowo sterowniki do płyty głównej, szczególnie ACPI

2. Wyłącz ACPI/zarządzanie oszczędnością energii w BIOS

3. BIOS jest aktualny?

Pozatym w BIOS są jakies stany usypania S1, S3 i S1&S3 oraz wybudzania urządzeń - można też tym się pobawić..

(Frog) #5

TheNaturat , popraw tytuł tematu, używając przycisku EDYTUJ , tak aby mówił konkretnie o problemie.

(Mach3p) #6

ponad 10h mi się już robi ten memtest, pierwszy raz go robię, czy to trochę nie za długo ?

(ra-v) #7

Wystarczą 2 przejścia (pass ) jeśli nic nie podkrecales. Jak nie ma nic czerwonego to przerwij go.

(Mach3p) #8

Pass 15 razy było więc chyba ciut za dużo :slight_smile:

(ra-v) #9

No a co z moimi punktami 4, 5 i 6?