Zawieszanie się z nie wiadomej przyczyny cz2 (nowe fakty)

Witam

Walczę z tym problemem od roku. Kopiąc w necie znajduję masę ludzi mających ten problem. Kernel-Power 41 (63).

Mój sprzęt to:

Acer Aspire M3300

Nazwa płyty głównej: Acer Aspire M3300

Mostek północny (Northbridge): AMD RS780/RS880 AMD K10 IMC

Mostek południowy (Southbridge): AMD SB750

Typ procesora: DualCore AMD Phenom II X2 Black Edition 550, 3100 MHz (15.5 x 200)

DIMM1: Samsung M378B5673EH1-CH9 2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

DIMM3: Samsung M378B2873EH1-CH9 1 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

Typ BIOS’u: AMI (08/18/10)

Karta wideo: NVIDIA GeForce 315 (512 MB)

Dysk fizyczny Hitachi HDT721050SLA360 SATA Disk Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVDRAM GH41N SATA CdRom Device

Zasilacz Acera 250W

Zacznę od tego ,że komputer miał wgrany system Windows 7 Home Premium 64bit Recover od Acera z wieloma niepotrzebnymi śmieciami. Już pierwszego dnia po odpaleniu zaliczył zwiechę ale się tym nie przejąłem. Drugiego dnia znowu i już się wkurzyłem, nowy i się zawiesza. Do dziennika zdarzeń ,a tam Kernel-Power 41 (63). Zacząłem kopać po necie i pocieszyłem się ,że dużo ludzi tak ma. Wymieniłem wszystkie sterowniki na najnowsze, zaktualizowałem Windowsa, zaktualizowałem Bios. Niby troszkę lepiej pochodził z dwa dni bez zwiechy i znowu zaczął. Pomyślałem ,że to system jest zawalony badziewiami od Acera. Wymieniłem na taki sam system Windows 7 Home Premium 64bit bo miałem tyle ,że wywaliłem partycje recovery i podzieliłem po swojemu. Odpaliłem czyściutkiego Windowsa i nic się nie wiesza. Nie instalowałem przez jakiś czas niczego i chodził dość długo, korzystałem z programów windowsa. Z czasem oczywiście zainstalowałem trochę programów i znów zaczął się zawieszać. Zaktualizowałem stery i nic, wywaliłem programy 32bit i nic. Ręce mi opadły. Od tamtego czasu komputer zawiesza się tylko jeden raz po włączeniu. Zawiesza się w różnym czasie. Nieraz zaraz po starcie ,a nieraz po 10, 20 minutach. Zawiesza się na stronach internetowych, podczas grania, oglądania filmów słuchania muzyki, z tym że jak się zawiesi na filmie lub muzie to zatrzymuje się dźwięk i robi specyficzne drrrrrrrrrrrrrrrrrrr i zachwilę cisza. Każde zawieszenie na nic nie reaguje trzeba go na twardo przyciskiem z obudowy potraktować. Zawsze tylko raz się zawiesi i potem można już cały dzień siedzieć i nic !!

Pozdrawiam

Dodane 25.07.2011 (Pn) 9:37

W dniu wczorajszym zainstalowałem Linux OpenSuse. Niestety dzisiaj rano zawiesił się jakieś 10 min po włączeniu. Tak samo pomógł tylko przycisk na obudowie. Na nic nie reagował. W wolnej chwili sprawdzę jeszcze na XP.

radibasti , nie podpinaj się pod cudze tematy. Wydzielono