Zawieszanie systemu/myszki

Hej, zakupiłem nowy laptop Gigabyte Aorus. Problem jaki zauważyłem to „zawieszanie” się aplikacji co powoduje zawieszanie się myszki.

Laptop wtedy pracuje głośniej, wiatraki się załączają.

Zauważyłem to podczas pracy z systemem, włączaniem aplikacji, podczas gry nie widzę tego problemu.

Mysz podłączona przewodowo.

System WIN 10 64-bit / Intel i7 / 32 GB RAM / 2 dyski SSD

Doradźcie co sprawdzić etc. by wyeliminować ten problem.

Skoro to nowy laptop to proponuję przeinstalować system korzystając z oficjalnego obrazu Microsoft
https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO
Producenci laptopów (szczególnie tych tańszych marek jak Gigabyte) często wrzucają mnóstwo tak zwanego cprapware. Programów w wersji demo, reklam, automatycznych aktualizatorów, antywirusów i innego badziewia, aby obniżyć koszt.
Jest to łatwiejsza droga niż mozolne szukanie w systemie, który z tych programów powoduje konflikt.
Po czystej instalacji Windowsa pozwól mu się całkowicie zaktualizować z Windows Update i jeśli jesteś graczem to możesz dodatkowo doinstalować sterowniki karty graficznej pobrane ze strony producenta. Jeśli nie grasz, to pozostaw sterowniki systemowe i Windows sam będzie dbał o ich aktualizację do wersji stabilnej tak jak i innych sterowników.
Klucz do instalacji nie będzie ci potrzebny - jest zapisany w BIOS. Podczas instalacji usuń wszystkie partycje z dysku i kliknij dalej, system sam utworzy potrzebną tablicę partycji.

Skan adwcleaner, malwerbytes.

Hej zrobiłem reinstall etc. wychodzi na to, że problem występuje jedynie jak mam podłączony zew. monitor - czy w tym wypadku mogą to być jakieś ustawienia (karta nVidia) albo zmienić kabel HDMI? Chociaż na innych komputerach nie ma problemu

Jak jest nowy i od razu sprawia problemy to się robi zwrot.

Chyba że ktoś lubi wysyłać do serwisu i czekać tygodnie na naprawę, jak trafisz na pechowy sprzęt to na jednej wysyłce do serwisu się nie skończy.

To nie wina okablowania ale systemu, masz prawdopodobnie różne rozdzielczości i częstotliwości odświeżania monitora i matrycy. Ustaw jednakowe odświeżanie w HZ i nie powinno zacinać. Istnieje oprogramowanie o nazwie Display Fusion, które pozwala dodatkowo konfigurować wiele aspektów pracy z kilkoma monitorami. Niestety program jest płatny.

Hej, rozdzielczość i odświeżanie ustawione to samo - co zauważyłem → Duplikuj wszystko śmiga / Tylko drugi ekran czyli monitor - co zrobi, co zmienić by jakoś ten problem naprawić?

Prawdopodobnie zintegrowana grafika obsługuje HDMI, obraz w grach może smużyć ale w przypadku pulpitu nie powinien.

Da się to jakoś poprawić? Generalnie nie zauważyłem problemów podczas gry, jedynie jak jest ustawione Tylko drugi ekran to właśnie sa ścinki na pulpicie, z apliakcjami ale podczas grania all OK

Przetestuj ten program Display Fusion on ma sporo ustawień może pomoże rozwiązać problem drugiego pulpitu.