Zawieszanie systemu: plik-iologmsg.dll

Coś złego dzieje się z systemem coraz częściej się zwiesza. W zeszły tygodniu walną mi takiego bluee screena, że system nie chciał się załadować. W dzienniku zdarzeń -podglądzie- w systemie zapisany błąd> źródło -disk,identyfikator zdarzenie >7. We właściwościach info. "w urządzeniu\Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok. Przyczyna > plik: IoLogMsg.dll >Proszę o pomoc bo sam niewielką mam w tym wiedzę aby temu zaradzić. Komputer przeskanowałem również na ewentualne zawirusowanie(Comodo ,Mawarebytes) -nic nie wykazało.

Skontroluj dysk twardy HD Tune zakładka

Health i Error scan.

Pobierz i wklej ten Pliczek do C: \ Windows \ System32

Nie mogę zrobić wklejki z rzutu ekranu. HD Tune >Status wykazuje na >OK, Error Scan> cały na zielono. Plik który podałeś po pobraniu jak to mam wkleić do C:\Windows ?

Pobierz ten plik na pulpit.Kliknij na niego PPM(prawy przycisk myszy) =>Wytnij

Wejdź do C: \ Windows \ System32 (Dysk C=>Windows=>System 32=>PPM=>Wklej =>Otworzy się okno z Potwierdzeniem zmiany pliku z zapytaniem czy chcesz zmienić ten plik=>TAK i zrestartuj komputer

Zrzut ekranu Z HD Tune

http://imageshack.us/photo/my-images/411/hdtuneouz.jpg/

ybu-dzięki za pomoc, ale jeszcze jedno pytanie, czy to jest bezpieczne po podmianie pliku i który z nich wybrać Fix Errors, czy poniżej “Pobierz”?

wcześniejsze zrzuty z przeglądu zdarzeń

http://imageshack.us/photo/my-images/33 … darze.jpg/

Wg. programu HD Tune dysk nie wykazuje badsektorów.Podmień ten pliczek iologmsg.dll w C:\ Windows \ System32 wg. opisu,który Ci podałem.Jeśli się obawiasz tej operacji to utwórz sobie punkt przywracania systemu przed podmianą(wg.mnie nie masz się co obawiać).Aby pobrać ten plik kliknij na Click Here to Download iologmsg.dll po wejściu w link,który Ci podałem.

Podgląd zdarzeń wskazuje,że ten plik wywołuje błąd-być może jest uszkodzony.

*- ybu -jeszcze raz dzięki za wskazówki. Odpowiem jaki jest rezultat po podmianie pliku.

Dodane 29.05.2012 (Wt) 15:18

Niestety samego pliku nie można pobrać, przekierowuje do pobrania całego programu i należy uzyskać kod licencyjny co nie jest takie łatwe (również dla darmowego). Znowu jestem w punkcie wyjścia i z prośbą o pomoc> pozdrawiam

Tutaj masz ten pliczek,którego jak piszesz nie możesz pobrać.

/* ybu -dzięki za linka, jednak mam jeszcze jedną wątpliwość, gdyż pobrany plik ma zgodność co do wersji systemu ale wersja języka już nie ma tej zgodności. W pobranym pliku jest wersja Angielska (St. Zjednoczone), a w moim systemie jest wersja Pl.> czy to może stanowić konflikt dla systemu. W necie wyczytałem, że musi być taka zgodność…

Klik

\ *ybu- jesteś supr jeszcze raz dzięki i mam nadzieję, że będę mógł dalej nacieszyć się swoim starym PC-tem. Miłego weekendu…