Zawieszanie systemu po włączeniu przeglądarki

Mam bardzo nietypowy problem, tak mi się wydaje, choć może jestem w błędzie :wink:

Miałem płytę główną Biostar TA790 i po włączeniu przeglądarki po minucie dwóch, zazwyczaj po otwarciu nowego okna, jakiejś pracy na przeglądarce zawieszał się komputer. Wymieniłem płytę na maksymalnie tanią AsRock N68S3. Problem przestał występować. Kupiłem nową płytę bo musiałem uruchomić dwie grafiki, chciałem też się upgradeować w przyszłości na bulldozera. Płyta Gigabyte http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3901#ov. No i znów to samo. Trochę pracy na przeglądarce i zwiesza się. Dowolnie czy to firefox, ie czy chrome.

Czasem jednak pracuje bez problemu i da się coś w necie oglądać, doszedłem do wniosku, że to jakiś błąd w instalacji systemu na chipsetach AMD. Czy macie pomysł jak sobie z tym poradzić?

W międzyczasie wymieniłem zasilacz (oba są markowe), pamięci, karty graficzne kilka razy, DVD RW, płyty główne.

Stare pozostały procesor (w testach zero błędów), dwa dyski twarde.

Wersja systemu Win 7 64bit, sterowniki płyty oryginalne automatycznie instalowane z dołączonej płyty, zasilanie płyty przełączone w BIOSie na s3 (że niby więcej faz?). Sterowniki grafiki 11.6.

Na poprzedniej płycie próbowałem też na XP 32bit, to samo było.

mi przeglądarka wysypywała system kiedy miałem BAD SEKTORY w obszarze ciasteczek na dysku przeskanuj dysk chkdsk

Przeskanuj obydwa dyski HD Tune pod kątem padniętych sektorów :slight_smile: Rzuć także screenem z zakładki SMART

To ma sens, ponieważ zarówno wcześniej gdy używałem płyty biostar jak i teraz z płyta gigabyte system zainstalowany jest na innym dysku niż kiedy była płyta asrock :slight_smile:

To nie tłumaczy sytuacji kiedy miałem XP na drugim dysku, próbnie i tez się kilka razy zawiesiło, ale może był tez inny powód? Wtedy miałem źle ustawione napięcia faz na płycie biostara.

Sprawdzam dyski HDTune :slight_smile: zobaczymy co się okaże.

HD Tune,chkdsk ponieważ jeżeli masz bad sektory lub po uwalane pliki to przy próbie odczytu/zapisu system pada

Na razie sprawdziłem HD Tune dokładnie seagate i quick samsunga. Nic nie wykazało #-o dziś sprawdzę dokładnie samsunga i chkdsk odpalę.

Dodane 07.07.2011 (Cz) 3:27

OK, zrobiłem pełny test samsunga i nic nie wykazał. Puściłem chkdsk /f i też nic nie zrobił, przeleciał w tle i nic. Wygląda na to, że to jednak nie jest dysk.

Dokładniej zawiesza się podczas odtwarzania reklam flsh lub filmów yt. Co charakterystyczne, kiedy się nie zawieszał podczas uruchamiania obraz windows był całkiem stabilny, a teraz, kiedy się zawiesza obraz jest niestabilny i zawsze robi taki jak by skok, jakby tik nerwowy na oku. Po uruchomieniu obraz jest już stabilny.

Dodane 07.07.2011 (Cz) 23:17

Zrobiłem tak, odpaliłem yt i przy podkręconych i maksymalnie obciążonych obu kartach graficznych. Od razu się zawiesiło. Freez był typu jak poprzednie.

Zrobiłem teraz to samo w trybie awaryjnym. Oglądam, powiększam, pomniejszam i nic, wszystko działa.

Mam wrażenie, że to sterownik grafiki jest, albo jakiś inny. Tylko, że wymieniłem sterownik dopiero co na najnowszy, a na płycie biostara znów było tak, że na grafice zintegrowanej nie było problemu a na grafikach w pcie16 był.

Mam jeszcze procesor z otwartymi dwoma rdzeniami, ale puszczałem go już na def i to nie pomogło ani trochę. Nawet puszczałem go na taktowaniu połowę mniejszym.

Pamięci już są inne więc to tez nie one. Grafiki na tej płycie już trzy przetestowane. Bez różnicy.

W trybie awaryjnym nie działa też sterownik dźwięku.

Odpaliłem ponownie w trybie pełnym i bez OC grafik w trybie idle bez obciążenia puściłem film yt. Chodził dopóki go nie powiększyłem na cały ekran, wtedy natychmiastowy freez kompa i to samo. Wisi klawiatura wentylatory kręcą się ciągle tak samo, wisi mysz i obraz. Nie ma dźwięku.

Obciążam na 100% obie grafiki obliczeniami i działa bez problemu. Lekko tylko spowalnia reakcję okien (mam włączone aero).

raczej mi śmierdzi kartą graficzną Flash lubi zasoby peceta masz 2 karty graficzne? 2*Sapphire 5850 w crosfirex ? popróbuj tylko z jedną może tu leży przyczyna

2 grafiki do obliczeń.

Dziwne to jest bo reakcja jest jakiś czas taka sama. Później się zmienia ale też nie jest dobra. Przykładowo przestał dostawać tika podczas startu system. Ale za to zawiesza się w trakcie gry w WOT. YT jakiś czas zamiast się zawieszać jak dawniej wywalał sterownik ekranu i film robił się zielony a reszta obrazu dobra. Po restarcie filmu było ok ale znów za chwile wywalał. Teraz za to działa dobrze yt. Grafiki ostatnio podkręcałem, ale na nie podkręconych też się wcześniej wieszał. Dałem też teraz odrobinę napięcia na procesor i jakby stabilniej.

Dodane 12.07.2011 (Wt) 11:56

A i do obliczeń, gdzie grafiki są obciążone na 100% podkręcam obie do 930 i 950MHz na rdzeń i nie wywaliło mnie ani razu w takim obciążeniu.

Dodane 14.07.2011 (Cz) 0:35

Zrobiłem tak, odpaliłem obraz z drugiego ekranu podłączonego do drugiej grafiki i wszystko jest ok. Podbijając taktowanie grafik faktycznie zawiesza się sterownik podczas odtwarzania yt ale od 780 na rdzeniu. Albo grafika, albo PCIe16. Tylko dlaczego na innej płycie i innej grafice miałem taki sam problem ??? W obu przypadkach chipset ATI 790GX i teraz 990X.

Dodane 18.07.2011 (Pn) 11:28

Zamieniłem sterowniki na te z hotfixem ze strony guru3d. Zamieniłe wyjście DVI na kartę ze slotu *8. No i nastąpiła zmiana, teraz nie zawiesza się podczas przeglądania yt ani flash, ale za to podczas gry, dość losowo. Efekt jest taki sam jak poprzednio, myszka zamarza, wentylatory zwalniają i kręcą się bardzo równomiernie, klawiatura zamarza, na nic nie reaguje. Pomaga tylko twardy reset.

Dodane 21.07.2011 (Cz) 13:33

Wygląda na to, że BIOS F3 wgrany do płyty głównej rozwiązał sprawę. Od wgrania nie miałem ani jednego zawieszenia sprzętu.

Dodane 25.07.2011 (Pn) 12:01

Odinstalowałem K10STAT, użyłem domyślnych ustawień BIOS, wyłączyłem dodatkowe rdzenie procesora i podczas obciążenia drugiej kary i tak się zawiesił :F

Co prawda bez obciążenia dodatkowego kart tylko w grze nie zawiesza się. Nie zawiesza się też gdy obie podkręcone karty liczą.

Dodane 26.07.2011 (Wt) 8:35

Wczoraj zrobiłem kilku godzinny test i żadnej zwiechy nie miałem :slight_smile: w końcu udało się :smiley:

Zadania które wykonałem po kolei:

zmiana sterowników na 11.7b hotfix ze strony guru3d

zmiana bios płyty na F3

odinstalowanie K10STAT

przywrócenie domyślnych ustawień BIOS w tym wyłączenie dodatkowych rdzeni procesora.

No i działa.

Wcześniej próbowałem wyłączać dodatkowe rdzenie a mimo to się zawieszał więc to nie był jedyny powód. Spróbuję teraz włączyć je i zobaczymy co się będzie działo przy pozostałych funkcjach bez zmian.