Zawieszanie systemu, problem z biosem/dyskiem/kartą graf

Witam, wczoraj pisałem o problemie jakiego doświadczyłem po instalacji gry far cry 3, mniejsza o gre, otóż problem jest większy.

Teraz w co bym nie grał komputer się zawiesza, nie ma blue screena, żadnej informacji o błędzie krytycznym czy coś, tylko po prostu komputer “zastyga”.

Widoczny jest kursor, pasek zadań czasem i czarny ekran, dzieje się tak albo gdy w coś gram, i nie ma różnicy czy to battlefield 3 czy majnekrafte albo gdy po prostu odejdę od komputera na pół godziny i wchodzę a tu…

Gdy tak się dzieje a może to trwać i pół godziny w końcu jednak wyłączam przycisk zasilania kompa, inaczej wyłączyć nie moge i gdy włączam ponownie pokazuje się czarny ekran zaraz po okienku biosu a na nim napis

“reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key_”

Z tego co wyczytałem może to być problem z dyskiem, że umiera, ostatnio a właściwie przed tymi problemami usuwałem pare gier i programu, zwykłe porządki, ale i z poziomu tego uplay usunąłem instalatory z folderu gdzie program ten je ściągał… Więc tym bardziej skłaniam się że może to być problem z dyskiem, z tym że jest on dość nowy, jak zresztą cały komputer i tu też specyfikacja:

  1. Corsair Obsidian Series Black & window (CC650DW)

  2. Be Quiet! STRAIGHT POWER E9 600W (BN193) 80+ GOLD (BN193)

  3. Ever Standard 5m (W/LZ01-STN050/0000)

  4. Asus XONAR D2/PM

  5. ASRock Z77 EXTREME4

  6. Asus Drive DVD -/+RW, E-Green 24x (Black Panel), SATA, BULK (DRW-24B5ST/BLK/B/AS)

  7. Intel Core i7-3770K, 3.5GHz, 8MB, LGA1155, 22mm, 77W, BOX (BX80637I73770K)

  8. Western Digital Caviar Blue, 3.5’’, 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache (WD10EZEX)

  9. Corsair CMZ16GX3M2A1600C9

  10. Thermalright HR-02 - Macho - Black White

  11. Gigabyte GeForce GTX 680, 4GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI, DP, BOX (GV-N680OC-4GD)

Pisze to na szybko z racji że w każdej chwili znów może się TO stać, więc przepraszam, za wszelkie błędy i z góry dziękuje.

Cześć,

Podaj odczyt SMART dysku z CrystalDiskInfo portable wypakuj i uruchom (zmień ustawienia, Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]), pokaż screena z programu (wszystkie parametry).

Dodane 23.06.2013 (N) 12:07

Czy dysk podłączyłeś do SATA 3?

Jeśli tak to do którego portu, płyta ma dwa kontrolery SATA 3 (Intel i ASMedia).

Nie wiem którego bo nie ja składałem ten komputer, ale tak, sata3 przynajmniej tak pisze w biosie a tu screen http://i1224.photobucket.com/albums/ee3 … 901766.png mam mało czasu więc jak coś przepraszam że brak img itd. ale co chwile się zawiesza komputer… A kable wychodzące to "S-Ata’ i zaraz obok w gnieździe na prawo taki mały, ciężko rozczytać…

Im dłużej pozostawię kompa wył. tym dłużej potem chodzi…

Aaa i grafike musiałem pod płyte główną podpiąć stąd jakość screena bo przejściówka tego dvi mi się rozklekotała :lol: . Jak coś się **** to wszytko naraz, ehh

Dysk jest w porządku.

Spróbuj podłączyć dysk do innego portu SATA (nie ważne czy SATA 2 czy 3).

Ok, znalazłem pare podpowiedzi na google, jak komputer znowu się zawiesi to spróbuje podpiąć dysk w inny port.

Takie małe ale:

to po tym błędzie w uplay komputer zaczął zawieszać się i w przeglądarce…

Chociaż chwilowo chodzi i to już jakiś czas, ale jedyne co zmieniłem to grafike podpiąłem monitor pod płytę główną a nie karte graficzną… Hmm?

Przeinstaluj Ubisoft Game Launcher http://ubisoft-pl.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/14540/~/jak-poprawnie-przeinstalowa%E4%87-ubisoft-game-launcher%3F

Wywaliłem ten program… Rzecz że to nie tylko korzystając z niego miałem problemy. Ale i w paru grach ostatnio… Aa z podglądu zdarzeń, ostatnie:

i Tych Krytycznych Błędów jest w dzienniku cała masa… 22 Chyba każdy taki sam, lecz nie pisze że to błąd z tej tabelki “Poziom” a że “Krytyczny” po prostu…

Wiem, przesłodka nazwa komputera…

Ile razy “na chama” wyłączałeś komputer.

Sporo, niestety inaczej się nie dało jak się zawieszał, control dilejt i alt nie działało, w piecyku przycisku restartu nie mam a wł. wył. nie reagował jak go przyciskałem, rzecz nigdy go tak nie wyłączałem tylko ostatnie 2 dni przy tych “zwiechach” tak zawsze przez start i wyłącz.