Zawieszanie systemu

Mam problem i za nic go nie rozumiem, a co dopiero, żeby wiedzieć jak go rozwiązać, dlatego jestem tutaj i proszę o pomoc…

Otóż jakiś ponad miesiąc temu bateria w kompie mi się wyczerpała i musiałam przy każdym uruchomieniu komputera ustawiać godzinę i datę, ostatnio kupiłam tę bateryjkę i wymieniłam niby wszystko w porządku, godzina jest prawidłowa itd. ale przy każdym uruchomieniu komputer instaluje mi się jakiś program, chyba dźwiękowy Windowsa, ale on nigdy nie może się zainstalować i za każdym razem trzeba się męczyć, żeby to wyanulować, a błąd mi wyskakuje, że nie ma jakiegoś pluginu, dodatkowo wyświetla się inny błąd

RUNDLL:

Wystapił błąd podczas ładowania C;\WINDOWS\system32\ptspifx.dll

Nie mozna znaleźć określonego modułu.

Najgorsze jest jednak to, że od momentu wymienienia bateryjki komputer się ciągle zawiesza, nawet kilkanaście razy na dzień, i to nie dlatego, że go obciążam wieloma programami, zacina się nawet jak jest w stanie spoczynku. Nie wiem jaki jest problem i proszę o pomoc, bo jeśli chodzi o komputery to jestem raczej zielona…

utwórz punkt przywracania systemowego i przekopiuj ten plik do jakiegos innego folderu i usuń z folderu system32 i zresetuj kompa

Jakbyś nie wiedziała jak przywrócić system to zobacz to => Przywracanie systemu Windows.

Z przyzwyczajenia tak napisałem, przepraszam :wink:

Tak, wiem co to jest przywracanie systemu, ale nie w tym rzecz, otóż jak mam usunąć plik skoro go nie ma? Windows pokazuje błąd, że właśnie brakuje tego modułu, więc go nie ma, sprawdzałam i kompletnie nie wiem co z tym zrobic, jak to naprawić…

Zacznijmy może od biosu. Jak długo płyta była bez zasilania[wymiana baterii].

Wyjęcie baterii na ok 30 min powinno zresetować bios.Jeśli czas był krótki [kilka minut, góra 3]

bios może wymagać uaktualnienia, w razie czego tu jest link viewtopic.php?f=7&t=267235

Zrobiłam, zresetowałam bios, a problem nadal jest, komputer ciągle się wiesza znienacka i ten błąd co wcześniej nadal wyskakuje przy starcie…

można wtedy ruszać myszką czy ona też się zawiesza?

jakiś komunikat się pojawia? Jeśli tak to screena daj.