Zawieszanie systemu

Jestem świeżo po formacie i instalacji Windows 7. Przyznam, że to najgorszy system jaki kiedykolwiek miałam. Nieustannie się wiesza, trzy pięć razy mogę restartować komputer a system i tak nieprawidlowo się załącza. Za każdym razem albo pokazuje BSOD, albo uruchamia się w trybie awaryjnym lub pokazuje alert, że brakuje pliku run.dll Nie mam już słów do tego czegoś o nazwie “system”. Niestety tylko pod nim działa mi połączenie z chello, choć o niebo wolałabym mieć Vistę, ale pod nią nie mam Internetu bo nie wyszukuje mojej sieci. Nie wiem już co zrobić, żeby ten badziew się nie wieszał w kółko?

Karolinah , co się dzieje że na vista nie wyszukuje sieci ?,jak jesteś podłączona ?chodzi o internet z UPC ?

Dobry dział, przecież tyczy się Windowsa 7 to nie wiem, o co Ci chodzi? Wirusa nie mam, przecież jestem świeżo po formacie. Vista nie wyszukuje sieci, bo nie wyszukuje. Po prostu. Nie znajduje mojej sieci, z kolei pod win 7 już po instalacji w tym instalatorze pojawia się możliwość wyboru sieci, ale raczej to nie jest temat na to. Musiałabym założyć osobny wątek. Po prostu jestem na tym win 7 z musu, bo nie lubię tego systemu, z racji że się tak wiesza a nie mam starego komputera (Intel Core 2 Duo T6400, RAM 4 GB, HDD 500 GB).

czyli masz coś z kompem bo windows 7 chodzi lepiej od visty a tym bardziej od XP. Też kiedyś miałem podobny problem, parę dni później musiałem odesłać dysk na gwarancję (seagate 7200.12).Jeszcze dziwniejszy było że Vista i XP olewała ta błędy i działało dobrze a Win 7 jakiś bardziej wyczulony był. Sprawdź dysk programem HDTune Pro.

Też stawiałbym na problemy z hardware…

Co do sieci na viście to wystarczyło po prostu zainstalować sterowniki do karty sieciowej

Zainteresuj się programami do diagnostyki pamięci ram, dysku twardego…

To oznacza, że mam dysk zepsuty? Przecież mój laptop ani roku nie ma. A pod Vistą wgranie sterowników nic nie dało, bo on po prostu nie wynajdywał mojej sieci domowej. Polecasz mi płatny program? Po co? Nie ma darmowych? Przecież nie będę na tą okazję kupować.

Płatny? Chodzi o HD Tune Pro?

Pewnie jest dostępny jakiś trial (ja za pomocą triala jakiś czas temu sprawdzałem dysk).

To nic że laptop nie ma nawet roku…

Nie wynajdywał sieci domowej… dziwna sprawa ale i tak z tym teraz już nic nie zrobimy.

No, ale gdyby dysk padł, to bym nie pisała z tego komputera. Na razie system się wyjątkowo nie wiesza, ale nie wiem co potem będzie.

Karolinah , poszczególni użytkownicy podają Ci możliwe przyczyny tych problemów, które masz z komputerem. Żadnego z nich nie sprawdzasz tylko próbujesz wyjaśnić na swój sposób. Przykład:

Czy tak trudno przeprowadzić tą diagnostykę dysku twardego, żeby na 100% wykluczyć możliwość jego uszkodzenia? Dysk nie musiał paść cały, być może uszkodzone są tylko niektóre sektory.

Twój problem jest na prawdę dziwny i nie dostaniesz rozwiązania na tacy. Skoro na tym komputerze b.dobrze działała Ci VIsta, a zaraz po zmianie systemu na Win 7 (który de facto jest ulepszoną Vistą) zaczęły się takie cuda to chyba tylko MacGyver wiedziałby co jest grane. Może zadzwoń do niego, naprawi Ci komputer przez telefon.

No to napisz jakim programem to sprawdzić, bo póki co podaliście mi płatny, wiec nie wiem o co robisz ten raban?

Dodane 25.06.2010 (Pt) 18:29

Mogę sprawdzić HD Tune, ale nie wiem co tam ten wynik pokaże, nie znam się na tym:

a_eeqqhq.PNG

Moim celem nie było robienie żadnego rabanu. A co do programów to Ci nie podam, bo po prostu takich nie znam (nie używam). Możesz przejrzeć tą kategorię:

http://www.dobreprogramy.pl/Testowanie-i-diagnostyka,Kategoria,Windows,42.html

albo pomęczyć ludzi na forum kategorii “Hardware, Sterowniki”, z czego oni korzystają w takich sytuacjach. Zresztą, co do tego HD Tune Pro, które zostało polecone wyżej, to zostało napisane, że nawet korzystając z wersji testowej mogłabyś wykonać taki skan. Ale ja Ci tu nie pomogę, nie używałem tego.

Ja jeszcze lata temu (gdy miałem taką potrzebę) korzystałem z narzędzia wbudowanego w Windows:

-> Klikasz prawym przyciskiem myszy na dysk, który chcesz sprawdzić

-> Właściwości

-> Narzędzia

-> Tutaj wybierz button “Sprawdź” z sekcji “Sprawdzanie błędów”

-> Otworzy się okienko, w którym klikniesz OK w celu wykonania skanu (ale najpierw upewnij się, że nie jest zaznaczone “Automatycznie napraw błędy systemu plików”).

Narzędzie to powinno rozwiać wątpliwości co do tego, czy masz jakieś uszkodzone sektory na dysku (przynajmniej tak pamiętam, że kiedyś mi takie informacje pokazywało). Choć może ten soft, który polecają inni daje dokładniejsze wyniki, ale tu się nie wypowiem, bo po prostu nie wiem.

Karolinah , ten system to nie jest badziew, po prostu coś jest nie tak z Twoim komputerem. Ja mam zainstalowaną Siódemkę na gorszym sprzęcie, pentium IV 3,00GHz, Geforce 7300GT 2,5GB ramu i od daty premiery system działa bardzo dobrze, zawiesza się i tylko jednego bosd’a wywalił.

Dodane 25.06.2010 (Pt) 18:55

Daje, bo ma odczyt smart, a chkdsk nie informuje, że są bad sektory, tylko po prosty wyświetla informację, że znaleziono błędy i żeby uruchomić go z parametrem /r aby te błędy naprawić.

No a ten program, co dałam screena, to chyba nic tam nie wykrył niepokojącego? Właśnie to mnie zadziwia, że sprzęt mam nie najgorszy a system tak ciężko chodzi.

Wiesz w ogóle co to znaczy benchmark? Zrób Error scan.

Tak wiem, test wzorcowy sprzętu, oprogramowania lub wskaźnik gospodarczy :smiley: Tu masz wynik z Error Scan:

a_ewperw.PNG

OK, czyli dysk możemy wykluczyć. Co powiesz na test ramu.

Mogę wykonać, tylko muszę jakiś program poszukać.

Niestety jeżeli chodzi o testowanie pamięci to wypadłem trochę z tematu.

Niech ktoś zaproponuję jakiś programik.

Memtest x86 jest dobry podobno… :wink:

Niestety wszystkie programy typu memtest są w postaci ISO. Nie będę specjalnie ich nagrywać na płytkę. Ale przetestowałam jakimś innym programem: