Zawieszanie systemu

Witam serdecznie,

mam problem po instalacji systemu Windows 8. Komputer w pewnym momencie całkowicie zawiesza się i nie pomaga nic prócz brutalnego restartu.

Widziałam, że już jest taki wątek na forum, jednakże nie został do końca rozwiązany. Próbowałam formatu i reinstalacji Windowsa 8, nie pomogło.

Mam również świadomość, że nie jest to wersja finalna i mogą być pewne problemy, ale może są to takie, które da się dość łatwo rozwiązać, bo całkiem sympatycznie pracuje się na Windows 8. :slight_smile:

Wersja: Windows 8 Release Preview 64bit

Komputer:

Intel Core i7 2600

4GB RAM

NVIDIA GeForce GTX460

HDD Samsung HD103SJ

Przyczyn zawieszania komputera może być bardzo wiele, zarówno sprzętowych jak i tych związanych z oprogramowaniem. To co napisałaś jest zbyt ogólne aby ktoś mógł Ci od razu napisać, czego to może być wina. Ja kiedyś miałem podobny przypadek na Windows 7, że po instalacji systemu komputer w różnych momentach potrafił się zawiesić na amen. Problemem okazały się sterowniki do karty wifi, które system sam zainstalował.

Dzięki za odpowiedź. :slight_smile:

A jakieś podpowiedzi, jak wykryć źródło problemu?

Musisz się z tym pogodzić - niestety jakby nie było to jeszcze nie jest stabilna wersja systemu, tak więc ma pełne prawo do zawieszenia się. Na drugim systemie też się zawiesza? Przyczyn może być mnóstwo - zasilacz, RAM, sterowniki, płyta główna, nadchodzący zgon dysku… Sposobu nie ma innego jak po prostu kombinować - podmienić zasilacz, sprawdzić RAM memtestem, próbowaćwgrać inną wersję sterowników do wszystkich podzespołów…

Na razie dałam sobie spokój z Windows 8, pozmieniałam większość sterowników po kolei, przeinstalowałam, wiele różnych opcji, niestety nic nie pomaga.

Zakładam, że nie sprzętowy problem, bo n Windows 7 chodzi perfekcyjnie :slight_smile:

W takim razie jest to wina samego systemu. Niestety jak sam dobrze wiesz jest to nadal rozwijany i poprawiany system, tak więc trzeba liczyć się z tym, że na jednych konfiguracjach sprzętowych będzie działać wzorowo, a na drugich będzie się wieszać…