Zawieszanie Win98 - POMOCY!

W czasie działania komputer “dziczeje”:

  • często się zawiesza lub

  • pojawia się czarny ekran z migającym kursorem - konieczny restart lub

  • pojawia się czarny ekran z napisem “Błąd ochrony systemu Windows”

O co tu kurde chodzi? Pomocy, bo jestem bliski nerwicy! :mad:

przy takich problemach polecam ci zrobic ponowną nakładke systemu używają z płyty setupcor.exe znajduje sie on w katalogu win9x

Błąd ochrony Windows oznacza ze nastapił powazny błąd systemowy i w takich przypadkach raczje nie da sie uruchomic systemu. Konieczna jest reinstalacja. Ja takie bledy mialem gdy zainstalowalem złe sterowniki w wersji beta lub naruszyłem wazne pliki systemowe. Nadmienie ze zdarzało to mi sie TYLKO na Windows Millenium , nigdy na Win 98.

Dzięki za rady, ale to chyba nic nie da. Tydzień temu instalowałem Win98 na nowo i systuacja się powtarza.

Instalowany po formacie ?

To spróbuj uruchomić sfc.

Jesli formatowales dysk i ten sam bład wystapil po instalacji nowego systemu to wina lezy po Twojej stronie. Zreszta w problemach z PC - 95% winy zawsze lezy po stronie uzytkownika. A moze uzywasz pirackiej wersji Win98?? Po zainstalowaniu systemu odpowiednio skonfiguruj i wgraj najnowsze sprawdzone sterowniki. Pamietaj ze sterowniki MUSZA byc odpowiednie to danego hardware’u. Sprawdz tez czy na dysku systemowych nie ma bad sectorów - to wazne.

Kolejny przykład niestabilności Win 98 wprost proporcjonalny rozwoju techniki i oprogramowania.

Moja rada: zainstaluj uaktualnienia ze strony Windows Update - są tam poprawki dotyczące błędów przy uruchamianiu i zamykaniu systemu. Powinny pomóc - mnie kiedyś pomogły i sytem stał się stabilniejszy.

Należy jednak uważać co się instaluje do tego systemu, niektóre niedopracowane wersje testowe oprogramowania (np. beta) zwiększają jego niestabilność.

Po pierwsze, od kiedy zaczął pojawiać się komunikat o błędzie ochrony Win 98. Czy był to jakiś szczególny moment np. instalacja czegoś czy może zmiana czy dołożenie sprzętu? Wadliwa pamięć lub uszkodzona może dawać efekt opisany przez Ciebie. To może dotyczyć wielu rzeczy. Długo pracowałem na WIN98 i bywało że miałem komunikat o błędzie ochrony, ale zawsze wynikało to z winy sprzętu.

Istotne kiedy zaczął się pojawiać. 8)

:arrow: Out

Następne, podobne, polecą bez powiadamiania.

Temat sprzed dwóch miesięcy, autor topiku pewnie już problem rozwiązał :stuck_out_tongue:

:okulary: