Zawieszenia podczas grania/Sterownik ekranu nv4_disp prze

Mój kolega ma pewien problem. Otóż posiada on GF 8600GTS i podczas grania w dowolną grę niezależnie od czasu użytkowania (niekiedy po 5 minutach, a niekiedy po kilku godzinach) gra się zawiesza i po ok. 1 minucie pojawia się komunikat o takiej treści:

Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować. Zapisz pracę i dokonaj ponownego rozruchu systemu, aby przywrócić wszystkie funkcje ekranu. Przy następnym ponownym rozruchu komputera zostanie wyświetlone okno dialogowe umozliwiające przekazanie danych na temat tego błędu formie Microsoft

Instalowaliśmy wiele razy sterowniki dołączone do karty tak jaki i te ze strony nVidii, oraz miał reinstall Windowsa a problem pojawia się dalej. Związku z tym proszę aby ktoś pomógł rozwiązać ten problem.

raven4444 , probowaliście podmienić plik nv4_disp.dll?? Jesli nie to proszę link do pobrania:

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f … l?nv4_disp

Mam ten sam problem tyle tylko, ze posiadam GForce FX5500.

Probowalem podmienic plik w windows/system32/ ale nie mozna, bo plik jest chroniony przed zapisem.

Ogolnie od postawienia systemu XP mam problemy z grafika (reklamy w IE6 migają, gry zacinają się, komp wiesza się, kombajny multimedialne wariuja). mam obecnie zainstalowanego directx 9.c.

W raporcie z dxdiag jest info, że “DirectX Files Tab: The file qasf.dll is an old version, which could cause problems. You should reinstall DirectX to get the latest version”. Tyle tylko, ze przed reinstalka systemu wszystko smigalo na tych samych wersjach.

Probowalem oczywiscie z directx11 , ale nic nie dalo i dlatego delejtowalem go za pomoca programiku z HD.

Nie wiem czy mam wsio zainstalowane, ale poza sterami do karty graficznej i directx chyba nie musze?

Temperatury podzespolow tez sa o.k.

Prosze o pomoc i z gory dzieki.

P.S.- Zdrowych i Wesołych Świąt :slight_smile:

okoniarz , zainstaluj sterownik do karty graficznej ForceWare 56.72.

(aby pobrać kliknij na >> Primary Download Site << w okienku International )

Przed instalacją powyższego sterownika odinstaluj najpierw obecny:

(Start -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY DRIVER /usuń/)

Po zakończeniu instalacji powyższego sterownika i po ponownym uruchomieniu komputera zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

seba86mu niestety nic nie pomogło.

Zrobiłem dokładnie jak napisałeś.

Zauważyłem, że po uruchomieniu instalacji directx pasek postępu instalacji odrazu jest na 100% i nic nie instaluje się.

W raporcie dalej jest info, że plik qasf.dll jest zbyt stary i może powodowac problemy. Probowalem juz zainstalowac nowsza wersje tego pliku z netu, ale nic sie dalej nie zmienia.

Chyba pozostanie reinstalka systemu…