Zawieszenia przy grach na świetnym kompie

Dobry.Mam duży problem.Sprawa jest taka. Kupiłem świetnego kompa dual core 6700 4 gb ram geforce’a 8800 ale mam problem. KOmp się wiesza na grach takich jak Civilization4 Oblivion, Battlefield2.Po 1 albo 15 minutach zatrzymujęmi się i koniec.Czasem o dziwo nie mogę wejść w control panel\ system albo do innych controlerskich folderów.Dałem sprzęt do servisu (angielski bo w anglii mieszkam) ale oni mówią ,że go naprawili i dwa razy mi go jużoddawali a ja w domu mam te same problemy (ogólnie nie ufam ich profesjonalizmowi).Znaleźli jeden updateKB929338 który powodował niebieski ekran po próbie startu gry X2.Gra się włącza ale jeszcze nie sprawdziłem ile działa.NIby problem z Hid’em bo w wydarzeniach pojawia mi się error po zatzrymaniu kompa ( izresetowaniu go przeze mnie).Prawdopodobnie też coś z kartą muzycznąNIe wiem co robić.Anglicy sądo dupy a ja sięnie znam tak dobrze. Mam oryginalnego windowsa :oops: :oops:

Oto mój log

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 23:16:43, on 03/08/2007

Platform: Windows XP SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16473)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\CTHELPER.EXE

C:\WINDOWS\system32\CTXFIHLP.EXE

C:\WINDOWS\system32\RUNDLL32.EXE

C:\WINDOWS\system32\rundll32.exe

C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe

C:\WINDOWS\SYSTEM32\CTXFISPI.EXE

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Skype\Plugin Manager\skypePM.exe

C:\WINDOWS\system32\msiexec.exe

C:\Program Files\Microsoft IntelliType Pro\itype.exe

C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe

C:\DOCUME~1\Default\LOCALS~1\Temp\Temporary Directory 1 for hijackthis.zip\HijackThis.exe

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.google.co.uk/

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

O2 - BHO: Skype add-on (mastermind) - {22BF413B-C6D2-4d91-82A9-A0F997BA588C} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O4 - HKLM…\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKLM…\Run: [nwiz] nwiz.exe /install

O4 - HKLM…\Run: [CTHelper] CTHELPER.EXE

O4 - HKLM…\Run: [CTxfiHlp] CTXFIHLP.EXE

O4 - HKLM…\Run: [NvMediaCenter] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM…\Run: [bluetoothAuthenticationAgent] rundll32.exe bthprops.cpl,BluetoothAuthenticationAgent

O4 - HKLM…\Run: [itype] “C:\Program Files\Microsoft IntelliType Pro\itype.exe”

O4 - HKCU…\Run: [skype] “C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe” /nosplash /minimized

O4 - HKCU…\Run: [LANczat] C:\Program Files\LANczat\LANczat.exe

O4 - HKCU…\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O9 - Extra button: Skype - {77BF5300-1474-4EC7-9980-D32B190E9B07} - C:\Program Files\Skype\Toolbars\Internet Explorer\SkypeIEPlugin.dll

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O11 - Options group: [iNTERNATIONAL] International*

O16 - DPF: {6414512B-B978-451D-A0D8-FCFDF33E833C} (WUWebControl Class) - http://www.update.microsoft.com/windows … 5888445477

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip…{C21FE457-F760-46B8-9F35-2F85105A63ED}: NameServer = 192.168.0.1

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

To by było na tyle.Idę do pracy i wrócę o 19 .Byłbym wdzięczny o wszelkie podpowiedzi. aha yłrobiony reinstal nawet w servisie i nic.Może to pamięć wywala mnie?Dzięki i do usłyszenia

Filip

Ustaw detale gry na medium i nie będzie się zawieszać :slight_smile:

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 10:48

coś chyba z tym RUNDLL32.EXE jest nie tak

raczej o ile pamiętam nie powinien być drukowanymi literami pisany przeskanuj kompa antywirusem o ile masz…

albo poczytaj tutaj o tym rundll32.exe

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 10:54

Naciśnij PPM na mój komputer wybierz Zarządzaj następnie na podgląd zdarzeń i na System i podaj o ile są czerwone zdarzenia co przedstawiają.

filipsan2 napisał:

I pewnie na tym się owa “świetność” kończy. Napisz jaki masz zasilacz, ponieważ jak do tej pory to wiadomo tylko, że jest na tyle dobry żeby mógł uruchomić komputer, ale już do zapewnienia odpowiedniej ilości ( i jakości ) prądu podczas grania, to niekoniecznie. Podejrzewam że tu leży problem.

Dużymi chyba miałeś na myśli.

Poza tym jedyny słuszny i wasz ulubiony, prosto z Redmont nie nauczył się jeszcze rozróżniania wielkości literek, więc nie istotne czy w nazwie jest rundll, RUNDLL czy też RuNdLL.

Wspomnieć muszę iż usunięcie lub podmiana tego pliku nie jest łatwa (chyba że jakiś głupiec na co dzień siedzi na koncie z uprawnieniami admina prosząc się sam o pandemię wirusów! a znając życie tacy głupcy stanowią ponad 80% użytkowników windowsa czego skutkiem jest ilość i szybkość rozprzestrzeniania się różnego syfu!) i nawet gdy powiedzie się jego usunięcie, system sam go przywróci z folderu dllcache.

filipsan2 jak wstawiasz logi to daj w quote albo w code bo ci którzy czytają mają małe problemy z ich czytaniem.

A więc jak mozna sie domyślić filipsan2 kupiłes jakiś zestaw gotowy i mówisz ze jest świetny. W takich zestawach jest zawsze coś jakiś minus. Jak masz 4GB ramu i procka Dual Core to karta graf płyta bedą gorsze ci co sprzedają tez musza mieć zysk.

Po tym o napisałes ze jeszcze w serwisie robili to napewno ludzie ktorzy sie na tym znaja czyli jakies uszkodzenie mechaniczne, albo jakas część niewyrabia.

Dobra moi drodzy oto mój komp:

Intel Core 2 Duo E6700 “LGA775 Conroe” 2.67GHz (1066FSB) - Retai

Optiarc NEC AD7170A 18x18 DVD±RW Dual Layer ReWriter (Beige) - OEM

Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 (B2M-00008)

Seagate Barracuda 7200.10 500GB ST3500630AS SATA-II 16MB Cache - OEM

Logitech MX Revolution Advanced Cordless Mouse - Retail

Gigabyte GA_P35_DS4 (Socket 775) PCI-Express DDR2 Motherboard

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music 7.1 Soundcard - OEM £

OCZ ModXStream 780w Silent SLI Ready ATX2 Power Supply

Western digital sata 36gb 10.000

Samsung SM-206BW 20" Widescreen LCD Monitor - Glossy Black

Microsoft Windows Vista Home Premium 64-Bit Edition DVD - OEM - 1Pk (66I-00788)

Akasa AK-ZEN-01-WH Zen White Case - No PSU

W końcu zainsatlowałem xpeka bo vista tak mi mieszała (albo ja taki słaby)ze nic nie mogłem wymyśleć.Zestawu nie kupiłem gotowego.Wszystkie części sobie sam wybrałem.

Co do gry Oblivion to faktycznie jak ustawiałem go na medium wydawał się być okej ale nigdy na tak długo nie siedziałem przy nim poza by to potwierdzić a poza tym nie po to mam takiego kompa żeby go używać na medium a do tego dlaczego inne gry wieszają mi system.Taki civ4 to nie jest to wielce wymagająca gra!

Prpblem następny to wydarzenia. Po starcie systemu albo zawieszce kompa w grze zawsze występuje problem :

HID input service is not valid WIN32 apllication

Event ID: 7023

Jak go wyłaączyłem to teżmi się wieszał ale go nie pokazywał w wydarzeniach.i to chyba wszystko.Będe teraz sprawdazał pamięci czy jakaś może szfankuje.A poza tym jeśli robili to ludzie którzy sięna tym znają to dlaczego nie mogą znalkeźć części która szwankuje.U nich działa a u mnie nie?POdobno to kolejne z praw Murphego.Komp w servisie działą po powrocie do domu przestaje?

No i wszystko jasne. Vista nie nadaje się do gramia (narazie).

Przede wszystkim: Brak obsługi Sound Blaster!!!

przecieżnapisałem że używam xp !

Złączono Posta : 04.08.2007 (Sob) 18:00

a oto log z silent runners

No zasilacz potężny więc raczej problem “małej mocy” odpada. Gdzieś słyszałem, że XP obsługuje do 3 GB Ramu, dopiero wersja XP 64-bitowa obsługuje poprawnie powyżej 3GB pamięci - być może to jest związane z Twoim problemem. Sprawdź też temperatury, być może karta graficzna się przegrzewa czy coś - bo skoro problem występuje najczęściej w grach, to nic innego nie przychodzi mi do głowy.

dzięki.Sprubóję jedną kość wyjąć albo i dwie i wtedy zobaczmy.Temperatury w biosie są okej chyba że muszę jakiś program specjalny zainstalować? Właśnie mi się zawiesił a teraz mam grę w tle i działam na necie zobaczę co się stanie.Dzięki