Zawieszenie komputera i buczenie zgłośników Windows 7

Już ze dwa tygodnie w trakcie grania w gry, słuchania muzyki bądź też przeglądania stron internetowych, komputera zawiesza się na kilka sekund albo i dłużej. Towarzyszy mu przy tym również buczenie z głośników. Jest jeszcze takie coś, że stacja dysków chodzi tak jakby była tam płyta chociaż wcale jej tam nie ma. Z początku był Windows 7 x64 ale problem tak samo występował.

System:Windows 7 x86
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9500 GT
Procesor: AMD Athlon™ 64 x2 Dual Core Processor 5200+
Zainstalowana pamięć RAM: 2GB

Możliwe, że jest konieczność przeinstalowania sterownika chipsetu do Twojej płyty głównej. Podaj jej model korzystając z programu CPU-Z, a podrzucimy Ci sterowniki.

Możliwe też, że w jakiś sposób uszkodzone są dysk twardy, bądź pamięć RAM.

Warto spróbować uruchomić program HDD Regenerator z płyty Hirens Boot CD i program Memtest +86 żeby przeskanować pamięć RAM

Tutaj daje screeny z tego programu CPU-Z.
Przeskanowałam pamięci RAM, ale nie wykryło żadnych błędów.
Tym programem HDD Regenerator nic nie robiłam bo za bardzo nie wiem jak.

Niestety na stronie producenta brak jest wsparcia dla sterowników na Win 7. Spróbuj pobrać wersję programu DriverPack ze strony drp.su, tylko przy instalacji zaznacz tryb eksperta i odznacz wszelkie browsery, paski itd. Zobacz jakie sterowniki Ci znajdzie i ewentualnie je zaktualizuj za pomocą tego programu, gdzie możesz pominąć aktualizację sterownika grafiki.

Z tego co widzę pasta nie była wymieniana na procku prawdopodobnie od jakiegoś czasu, bo temperatura 69 stopni to dość dużo.

A co do HDD Regenerator najlepiej uruchomić z płyty Hirens Boot CD wchodząc odpowiednio w Dos programs>Hard Disk Tools>HDD Regenerator z opcją skanowania i naprawiania. Jeśli chcesz to podeślę Ci linka na pw.

1 polubienie

Ok zabieram się za aktualizację. Jakbyś mógł to podeślij mi tego linka :slight_smile:

Troche off-topowo. Szukałem tego programu, ale nie pamiętałem nazwy.

Sprawdziłam tym HDD Regenerator i czysto. Zaktualizowałam sterowniki i dalej nic. Cały czas to samo. Masz może jeszcze jakieś pomysły> :slight_smile: