Zawieszenie komputera i buczenie zgłośników Windows 7

windows7

(karola7285) #1

Już ze dwa tygodnie w trakcie grania w gry, słuchania muzyki bądź też przeglądania stron internetowych, komputera zawiesza się na kilka sekund albo i dłużej. Towarzyszy mu przy tym również buczenie z głośników. Jest jeszcze takie coś, że stacja dysków chodzi tak jakby była tam płyta chociaż wcale jej tam nie ma. Z początku był Windows 7 x64 ale problem tak samo występował.

System:Windows 7 x86
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9500 GT
Procesor: AMD Athlon™ 64 x2 Dual Core Processor 5200+
Zainstalowana pamięć RAM: 2GB

(wstydzienamidzie) #2

Możliwe, że jest konieczność przeinstalowania sterownika chipsetu do Twojej płyty głównej. Podaj jej model korzystając z programu CPU-Z, a podrzucimy Ci sterowniki.

Możliwe też, że w jakiś sposób uszkodzone są dysk twardy, bądź pamięć RAM.

Warto spróbować uruchomić program HDD Regenerator z płyty Hirens Boot CD i program Memtest +86 żeby przeskanować pamięć RAM

(karola7285) #3

Tutaj daje screeny z tego programu CPU-Z.
Przeskanowałam pamięci RAM, ale nie wykryło żadnych błędów.
Tym programem HDD Regenerator nic nie robiłam bo za bardzo nie wiem jak.

(karola7285) #4

(wstydzienamidzie) #5

Niestety na stronie producenta brak jest wsparcia dla sterowników na Win 7. Spróbuj pobrać wersję programu DriverPack ze strony drp.su, tylko przy instalacji zaznacz tryb eksperta i odznacz wszelkie browsery, paski itd. Zobacz jakie sterowniki Ci znajdzie i ewentualnie je zaktualizuj za pomocą tego programu, gdzie możesz pominąć aktualizację sterownika grafiki.

Z tego co widzę pasta nie była wymieniana na procku prawdopodobnie od jakiegoś czasu, bo temperatura 69 stopni to dość dużo.

A co do HDD Regenerator najlepiej uruchomić z płyty Hirens Boot CD wchodząc odpowiednio w Dos programs>Hard Disk Tools>HDD Regenerator z opcją skanowania i naprawiania. Jeśli chcesz to podeślę Ci linka na pw.

(karola7285) #6

Ok zabieram się za aktualizację. Jakbyś mógł to podeślij mi tego linka :slight_smile:

(quantumrush) #7

Troche off-topowo. Szukałem tego programu, ale nie pamiętałem nazwy.

(karola7285) #8

Sprawdziłam tym HDD Regenerator i czysto. Zaktualizowałam sterowniki i dalej nic. Cały czas to samo. Masz może jeszcze jakieś pomysły> :slight_smile: