Zawieszenie komputera i głośna praca karty graficznej

Witam,

 

Od czasu jak zmieniłem płytę główną, bywają momenty (czasem kilka dni spokoju) kiedy komputer się zawiesza a wentylator od karty graficznej zaczyna działać tak szybko że aż “buczy”. Jedyne co mogę zrobić żeby to wyłączyć to odciąć zasilanie komputera (przycisk na zasilaczu). Do tego komputer leży na ziemi na boku, w pozycji stojącej takie coś dzieje się częściej. Na dodatek gdy np. poruszę wejściem DVI do komputera to dziej się to samo, nawet podczas podpianiania kabla USB albo Jacków. No i bywa tak ze nie zawsze się to dzieje.

Co może być tego przyczyną?

Zwarcie.

Tak myślałem… Tylko pytanie jak wykryć gdzie i przez co, jak temu zapobiec?

 

Karta grafiki

Zasilacz

Płyta?

Inne?

 

Trzeba sprawdzić na innych podzespołach? przejrzyj dokładnie wszystko jeszcze raz. No i przy wymianie płyty może popełniłeś jakiś błąd lub sama płyta jest uszkodzona?

 

Edit:

 

I w takich przypadkach najlepiej zmontować kompa w minimalnej konfiguracji na ,pajączka, (bez obudowy) i test i pomiary.

Wszystko by wskazywało na płyte główną, czym bardziej że pierwszy raz się z tym spotkałem dopiero po jej zmianie. No nic, czeka mnie wymiana kolejna w takim razie.

Czasem wystarczy rozłożyć i złożyć z powrotem. Przeczyścić wszelkie złącza, styki przy okazji.