Zawieszenie komputera przy obciążeniu

Witam, pół roku temu wymieniłem płytę główną (komputer zawieszał się przy wczytywaniu windowsa), teraz gdy odpale jakąs dowolną grę lub jakoś obciążę komputer, zwyczajnie zawiesza się, (dzieje się tak chyba od początku odkąd odebrałem komputer).

Dokładnie to wygląda tak że włączę np. grę, wszystko na początku chodzi płynnie (2 - 3 minuty), później następuje spadek do ~15 fps-ów i potem zawieszenie komputera… Na dodatek dość szybko rośnie temperatura w komputerze. Zrobiłem test OCCT (zamieszczam wynik- http://www.sendspace.pl/file/1197bd38e02558707d858eb ), próbowałem zrobić jeszcze raz ale komputer się zawiesił…

Windows 7.

Sprzęt:

Athlon 6000+

Karta 9600

Płyta główna Asrock N68C-S.

Pozdrawiam :wink:

zmień pastę na procesorze,wyczyść chłodzenie i sprawdź jakie będą temperatury

Temperatury za wysokie zdecydowanie. Przeczyść go. Z tego co widzę, to zasilanie też jest w porządku na każdej lini. Jaki to zasilacz? Sądze jednak, że winowajcą jest procesor, lub może być jeszcze kość ram lub dysk twardy. Wykonaj testy Memtest86, Smart HD tune podaj tutaj.

Wentylator: CoolerMaster - eXtreme Power Plus 460W

Dysk: HDD SEAGATE 500GB ST3500320AS SATA II 32MB

Nic nie było kręcone.

Zrobiłem test pamięci programem - Memtest wyszedł ok.

Test dysku twardego też nic się nie dzieje temperatura niska, nawet przy zawieszeniu ( ActiveSMART ).

Przy teście Karty graficznej też niby ok, nic się nie zawiesza.

Niepokoją mnie te temperatury bo od temp 40 stopni po 2-3 minutach stresu temperatura sięga 60 stopni (na procesorze) a wentylator chodzi cały czas cicho (chyba z taką samą intensywnością, szybciej chodzi jedynie przy włączaniu komputera i stanie wstrzymania)… sterowniki niby wszystkie zainstalowane…

To sprawdź chłodzenie procesora, pasta kiedy wymieniana i czy w ogóle założona? Bo jeśli nie to możliwe, że tak szybko się nagrzeje. Tylko rzeczywiście coś jest nie tak skoro nie wzrastają obroty wentylatora.